RTX 2070 Sistem İçin İşlemci Önerisi

Archiement

Centipat
Öncelikle tüm ''TechnoPat'' ailesine selamlarımı sunuyorum. Siteyi çıktığı ilk seneden beri yakın takip edip konulardan uzaktan faydalanan birisiyim. Ama artık aileye dahil olmak ve bilgili arkadaşlara birebir soru sormak istediğime karar verdim. Çok uzatmak istemiyorum konuya gelirsek.

Elimde ''i5-4460'' bir adet CPU var ve ''Evga GTX 950SSC'' modeli ile kullanıyorum. Onun dışında yakın tarihte bilgisayarıma RAM'imin 4GB olması sebebiyle 16GB olmak üzere 2 adet ''Kingston HyperX Black Fury'' modelinden almıştım 8x2 olmak üzere, 1866MHz CL10. Buna ek olarak bir de ''Corsair mp510 480gb 3480/2100'' şeklindeki M.2 SSD satın aldım bunları tamamen oyun odaklı değil bilgisayarımın ''Google Chrome'' üzerinde ki işlemlerini hızlandırmak adına yaptığım bir hareketti işim sebebiyle şu anda işimi rahatlıkla yapabiliyorum. İstediğimi gayet karşıladı bu parçalar fakat sistemi bu şekilde bozmadan çünkü henüz 1 ay oldu parçaları alalı üzerine MSI RTX 2070 Gaming X/Z serilerinden birisini almak istiyorum ve bunun içinde bildiğim kadarıyla en güçlü 1150 pin intel işlemcisi ''İ7-4790K'' olarak sanıyorum. Bütçem zorlanabilir durumun bu hallere gelmesinin sebebi bütçe sıkıntım değil acele etmemdir tamamen. Bana tavsiyelerinize çok ihtiyacım var şunu bekle bunu bekle diyebilirsiniz.

AMD ile ilgili herhangi bir şey önermez seniz sevinirim İzmir'de yaşıyorum ve AMD gerçekten benim için iyi gelmiyor yinede saygı duyarım.Sistemim için korkak birisi değilimdir.Alacağım 4790'a her türlü izin verilen overclock ve sıvı soğutma düzeneğini de kurma planındayım. Anakartım''Asus Z97p'' monitörümde 1080p AOC daha fazla detay veremiyorum 2.el monitörüm ve araştırmasını yapmadım. 2K'da bir monitör alacağım fakat en az 3 ay sonrası için bu durum. İlk konum olduğu için imla hatası yaptıysam anlayış gösterin, çok uzun tuttuğum içinde özür dilerim iyi forumlar <3

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumun için teşekkür ederim fakat ''AMD'' 'ye sıcak bakmadığımı ve ana kartımın ''Asus Z97p'' modeli olduğunu belirtmiştim.Hali hazırdaki ana kartım ile kullanabileceğim ve ''RTX 2070'' kartına dar boğaz yapmayacak olan bir yöntem olarak sanırım. ''İ7-4790K'' ve yanına da 2K monitör olarak duruyor.

Pardon görmedim dostum.
Ana kartını bence yenilemelisin yada düşük bir ekran kartı tak.
İyi bir işlemci yok DDR3'de, DDR4'e çıkar. O işlemciye vericeğin para ile Amd'nin sıfır bir işlemcisini alabilirsin.
Amd kullanıcılarına önem veriyor. Yanında 170 TL'lik soğutucu verirken, İntel ise en iyi son nesil işlemcilerinde bile 10 TL'lik bir soğutucu veriyor.
Daha intelin saymadığım çok kötü yanları var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı