RTX 2070 SUPER ve R5 5600X sistem nasıldır?

Merhabalar. 10 bin TL civarında bir bütçem var. Fortnite competitive olarak oynuyorum. 240 Hz monitör aldığım için 1080P 240FPS oynamak istiyorum ve bu kasayı almayı düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntısı ya da farklı bir önerisi olan var mı? Hazır olarak almayı düşünüyorum.

GeForce RTX Ray Tracing PC Battle Box | R5 5600X RTX 2070 Super 8GB 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com

3 Haftadır araştırıyorum eğer Max performans istiyorsanız ben RX 5700 XT+Ryzen 5 3600XT kasaya ASUS ROG 750W 80+Gold kullanacağım bilindik herhangi bir markadan 650 üstü ve 80+Gold kullanmanızı tavsiye ederim kasa içinde gelen PSU'lar genelde 650W oluyor rahat etmeniz için 750W tavsiye ederim.

Merhabalar. 10 bin TL civarında bir bütçem var. Fortnite competitive olarak oynuyorum. 240 Hz monitör aldığım için 1080P 240FPS oynamak istiyorum ve bu kasayı almayı düşünüyorum. Herhangi bir sıkıntısı ya da farklı bir önerisi olan var mı? Hazır olarak almayı düşünüyorum.

GeForce RTX Ray Tracing PC Battle Box | R5 5600X RTX 2070 Super 8GB 16GB DDR4 480GB SSD Gaming PC - incehesap.com

Hocam şu Gamepower, Rampage vb markalar 100 TL'ye RTX 3080 üretse "ekran kartı çok kötü" diyecek insanlar var sırf marka yüzünden. PSU gerçekten çöp fakat o kasa bana göre tasarım harikası ve emin olun hava sirkülasyonu Thermaltake, Corsair'in 2 bin TL'lik kasalarından daha iyi. Adı mimlenmiş birkere ne çıkarsalar kötü oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu Gamepower, Rampage vb markalar 100 TL'ye RTX 3080 üretse "olanaksız biliyorum" yine de "ekran kartı çok kötü" diyecek insanlar var sırf marka yüzünden. PSU gerçekten çöp fakat o kasa bana göre tasarım harikası ve emin olun hava sirkülasyonu Thermaltake, Corsair'in 2 bin TL'lik kasalarından daha iyi. Adı mimlenmiş birkere ne çıkarsalar kötü oluyor.
Kapalı kutuya 6 fan koyulunca hava akışı iyi olmuyor. Emin ol 350 TL’lik Zalman N5 MF’in hava sirkülasyonu bu kasadan daha iyidir.

Kapalı kutuya 6 fan koyulunca hava akışı iyi olmuyor. Emin ol 350 TL’lik Zalman N5 mf’in hava sirkülasyonu bu kasadan daha iyidir.

Kasayı incelediniz mi bilmiyorum (hiç sanmıyorum) ama o kasaya taktığınız her fan o kadar verimli çalışıyor ki gerçekten anlatamam görmeniz lazım. Kendimde şu anda Zalman S4 Plus kullanıyorum ve hiç memnun değilim. İşlemci yükseltmem gerekiyor yoksa ilk yapacağım şey o kasayı almak olurdu.

Kasayı incelediniz mi bilmiyorum (hiç sanmıyorum) ama o kasaya taktığınız her fan o kadar verimli çalışıyor ki gerçekten anlatamam görmeniz lazım. Kendimde şu anda Zalman S4 Plus kullanıyorum ve hiç memnun değilim. İşlemci yükseltmem gerekiyor yoksa ilk yapacağım şey o kasayı almak olurdu.
Kasanın tasarımını ben de beğeniyorum. İnceleme videolarını da izledim. Fakat kasanın adam gibi hava alacak yeri yok. 6 tane fan koyunca bile 3 fanlı önü mesh kasalar kadar hava sirkülasyonu belki oluyordur.

Kasa ve PSU değiştikten sonra alınabilir gibi. SSD hakkında fikrim yok fakat pek iyi gözükmedi, o da değişebilir.
Alın da işlemcinizi bir güzel boğun, o kasa leş arkadaşım, leş! Hava alacak bir yeri yok kasanın, nereden hava alacak acaba? Siz bir odaya 15 tane pencere ekleseniz de hava alamazsınız, o havanın girecek ve çıkacak bir yeri yok.

Görüntüsü gayet güzel olabilir ama ucuz etin yahnisi yavan olur. 100TL'ye 3080'i bırak SSD bile yapmıyorlar, bu firmalar marka basılmış çöpler.

Hocam şu Gamepower, Rampage vb markalar 100 TL'ye RTX 3080 üretse "olanaksız biliyorum" yine de "ekran kartı çok kötü" diyecek insanlar var sırf marka yüzünden. PSU gerçekten çöp fakat o kasa bana göre tasarım harikası ve emin olun hava sirkülasyonu Thermaltake, Corsair'in 2 bin TL'lik kasalarından daha iyi. Adı mimlenmiş birkere ne çıkarsalar kötü oluyor.
1606018509824.png

Markadan ziyade ürünler değerlendirilmeli bence. Gamebooster' ın GB-L06B model kasasını kullanıyorum. 400 TL'ye aldım RGB fanlar olsa da olurdu olmasa da olurdu. Fanların renkleri kontrol ediliyor, hızları ayarlanıyor. Yan taraf plastik tek eksiği cam değil. 400 liraya beni hem görsel hem de performans açısından tatmin edebilecek tek kasa buydu o zaman. Rampage gibi markalara gelirse asla elektronik almam bir kere denedim kalitesi yerlerdeydi.
1606018426177.png
Bu tarz ürünlerini alırım sadece😁

Markadan ziyade ürünler değerlendirilmeli bence. Game Booster'ın GB-L06B model kasasını kullanıyorum. 400 TL'ye aldım RGB fanlar olsa da olurdu olmasa da olurdu. Fanların renkleri kontrol ediliyor, hızları ayarlanıyor. Yan taraf plastik tek eksiği cam değil. 400 liraya beni hem görsel hem de performans açısından tatmin edebilecek tek kasa buydu o zaman. Rampage gibi markalara gelirse asla elektronik almam bir kere denedim kalitesi yerlerdeydi.
Eki Görüntüle 746208 bu tarz ürünlerini alırım sadece😁

Doğru söylüyorsunuz. Mesela bir konu açmıştım Rampage S4-Plus almayın diye. Gerçekten çok kötü oluyor ürünleride. Her Rampage ürünede bot gibi "şu çöp, şu kötü, şu alınmaz" diyorlar sinir oluyorum.
Kasa ve PSU değiştikten sonra alınabilir gibi. SSD hakkında fikrim yok fakat pek iyi gözükmedi, o da değişebilir.

Alın da işlemcinizi bir güzel boğun, o kasa leş arkadaşım, leş! Hava alacak bir yeri yok kasanın, nereden hava alacak acaba? Siz bir odaya 15 tane pencere ekleseniz de hava alamazsınız, o havanın girecek ve çıkacak bir yeri yok.

Görüntüsü gayet güzel olabilir ama ucuz etin yahnisi yavan olur. 100TL'ye 3080'i bırak SSD bile yapmıyorlar, bu firmalar marka basılmış çöpler.

Kardeşim sen kasayı inceledin mi? Neye göre hava almaz diyorsun? Hava alamayacak tek yeri belki alt tarafı oda 5-6cm boşluk olduğu için. Yanlara koyulan fanlar hava alıyor üstlere koyulan fanlarda hava alıyor.

Geri
Yukarı