RTX 2070 Super ve Ryzen 7 3700X sistem uyumlu mu?

Ekran kartı stoğu 2 gözüküyor ve farklı satıcılar benzer fiyata satıyor.

SSD stoğu 5 adet yazıyor ve farklı sitelerde farklı satıcılar benzer fiyata satıyor.

RAM fiyatını hesaplamamaşım ve o şekilde 14.800 TL civarı oluyor onu ekleyince sizin yaptığınız sistem ile benzer fiyata gelir monitör ile.

Hangi parçalar kısılmış mesela onu söyler misiniz?

Benim seçtiğim SSD 3500 MB okuma, 3200 MB yazmaya sahip. Senin seçtiğin SSD 1600 MB okuma 1650 MB yazma hızına sahip. İlk mesajjımda render/canlı yayın/oyun için kullanılacağı yazıyor ve attığın SSD dolmaya başlayınca ister istemez hızı düşecek ve benim şu anda kullandığım SATA SSD ile bir farkı olacağını sanmıyorum. After Effects, Premiere Pro, Sony Vegas gibi programlarda 4K60FPS render yapacağım ve bu programları da SSD içine kuracağım. Windows açılış hızı, bilgisayarın seriliği benim için önemli olduğu için attığın SSD'yi asla seçmem. Dediğim gibi sistemini hesapladım kargolarla birlikte ve benim 900TL'ye bulduğum RAM ile sadece kasa 16 bine yaklaşıyor monitörü eklersem benimkiyle 2 bin TL civarı fark oluyor. İlk mesajlarda gene yazmıştım büyük parçaları internetten alamam iade ürünü bana çok denk geldi ve Vatan Bilgisayar'da tanıdığım var o bana yardım edecek veya onun sahip olduğu indirim kodlarını belki ben kullanacağım. Attığın anakarttada Wi-Fi ve Bluetooth yok ben bunları kullanacağım için tercih etmiyorum ASUS'u.

SSD olarak isterseniz bunu yaparsanız fiyat farkı çok olmaz:

Birde benim koyduğum sistemin sıvı soğutması olduğunun farkındasınızdır umarım ve 1080P için 24 inch monitör alınmalı en fazla:

Yayın yapacaksanız zaten kablolu bağlantı kullanırsınız diye düşünüyorum o yüzden gerek duymadım ve koyduğum anakart VRM olarak daha iyi diye hatırlıyorum.

Birde kendinizin PSU, kasa gibi şeylerin kıstığının farkındasınızdır.

Son düzenleme:
Uyumsuzluk sorunu olacağını sanmıyorum.

SSD olarak isterseniz bunu yaparsanız fiyat farkı çok olmaz:

Bir de benim koyduğum sistemin sıvı soğutması olduğunun farkındasınızdır umarım ve 1080P için 24 inch monitör alınmalı en fazla:

Yayın yapacaksanız zaten kablolu bağlantı kullanırsınız diye düşünüyorum o yüzden gerek duymadım ve koyduğum anakart VRM olarak daha iyi diye hatırlıyorum.

Sıvı soğutma olduğunun farkındayım ama geçen gün açtığım konuda sorduğumda 15 kullanıcıdan hiçbiri sıvı soğutma böyle bir sisteme gerekli değil dedi bende koyma gereği duymadım. 1080P için inch sayısı kullanıcıya göre belirlenebilir o kişiden kişiye değişiyor sadece FPS oyuncuları için 24inch 1080P öneriliyor ekran fazla büyük olduğundan dikkat sorunu olabilir diye. Belkide bende 24 inch alırım attığınızı ama benimkinde G-SYNC desteğide var ondan seçtim onu ama değişebilir dediğim gibi. Attığınız ürünler için teşekkür ederim fakat internetten tercih etmeyeceğim Vatan Bilgisayar'da ve İtopya'da tanıdıklarım olduğu için elden alacağım.

Stok soğutma oyun için yeterli evet ama render, OC gibi işler için yeterli olmadığını düşünüyorum.

Monitörün Adeptive-Sync özelliği var diye hatırlıyorum attığımın.

Sıvı soğutma olmadan çıkarırsak ve attığımın SSD ve daha dolu anakart ile internet üzerinden 2080 Super alınabilir tercih size kalmış.

Böyle bir sistem alıyorsan kasa ile gelen PSU yerine daha kaliteli Gold sertifikalı bir PSU almanı öneririm. Ayrıca fiyatlarda çok fazla geldi. İndirimleri kovalayıp daha ucuza alabilirsin. Mesela MSI 2070 Super Gaming Trio 4450 TL satıldı geçen Vatan indirimlerinde haberin olsun.

Böyle bir sistem alıyorsan kasa ile gelen PSU yerine daha kaliteli Gold sertifikalı bir PSU almanı öneririm. Ayrıca fiyatlarda çok fazla geldi. İndirimleri kovalayıp daha ucuza alabilirsin. Mesela MSI 2070 Super Gaming Trio 4450 TL satıldı geçen Vatan indirimlerinde haberin olsun.
Coolermasterin sahip olduğu dahili PSU kaliteli diye biliyorum

Cooler Master'in sahip olduğu dahili PSU kaliteli diye biliyorum.

Kalitelidir tabii ama 80+ sonuçta içinden çıkan. 17000 TL bir sistem toplanırken fazladan 300 400 TL verip tüm sisteme elektrik verecek bir parçanın Gold sertifikalı olması bence daha mantıklı. Hem daha az enerji tüketir hem de daha stabil çalışır sistem. Diğerini alsanız sorun mu yaşarsınız. Hayır tabii ki ama bütçenize göre konuşursak PSU'da bu bütçeden hak ettiğini almayı bence.

Kalitelidir tabii ama 80+ sonuçta içinden çıkan. 17000 TL bir sistem toplanırken fazladan 300 400 TL verip tüm sisteme elektrik verecek bir parçanın Gold sertifikalı olması bence daha mantıklı. Hem daha az enerji tüketir hem de daha stabil çalışır sistem. Diğerini alsanız sorun mu yaşarsınız. Hayır tabii ki ama bütçenize göre konuşursak PSU'da bu bütçeden hak ettiğini almayı bence.

Düşüneceğim ama bu kasayı seçme sebebim hava akışının iyi olması diğer kasalar gösterişe önem veriyor ama hava akışı rezalet oluyor bazen. PSU'suz bulursam alacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı