RTX 2070S sistemde düşük %1 ve %0.1 FPS

strikerstk

Hectopat
Sistemimde takılmalar ve giriş gecikmesi var. Sorunun kaynağını tespit edemiyorum. MSI Afterburner ve FPS monitor programlarından aldığım verilere göre tüm oyunlarda %1 FPS maximum 3 değerini gördüm. %0.1 zaten sadece 0.

Aldığım FPS yüksek, CPU-GPU kullanımında da sorun yok. DP ile de HDMI ile de aynı sonucu alıyorum. Tüm her şey güncel. Chipset, BIOS, GPU, Windows vs. sürekli format atmaktan usandım. Sorunun hangi parçadan kaynaklandığını tespit edemiyorum.

Oynadığım oyunlar GTA V, CS:GO, Rust, Forza Horizon, PUBG.

Sistem.
ASUS X570 F Gaming anakart.
5800x3D CPU.
ASUS ROG STRIX 2070s GPU.
2x8 1600 MHz G.Skill CL16 RAM.
Corsair H115i Pro soğutma.
Samsung NVMe 970 EVO M.2 SSD.
Samsung 870 EVO Plus SSD.
MSI MPG A850G 850W PSU.
BenQ 2546 240 Hz monitor.
Mouse Logitech G PRO-BenQ Zowie S1 (kablolu ve kablosuz kullanımda aynı) 1000 HZ-500Hz denendi.

Aynı işlemciden bende de var. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Ekran kartı, anakart bir sürü bileşeni değiştirmeme rağmen sorun çözülmedi. İşlemcide kronik bir sorun olabilir. En azından Türkiye'ye gelen partide üretim kaynaklı bir sorun olabilir. Garantiye yolladım iki defa değişim yapmalarına rağmen sorun devam etti. AMD Türkiye ile iletişime geçtim. İşlemciyi bir üst model ile değiştirecekler ama tabi benim de anakartı am5 platformu olan yeni bir anakartla değiştirmem gerekecek. Epey mağdur oldum. Bilgin olsun diye yazıyorum.

Aynı işlemciden bende de var. Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Ekran kartı, anakart bir sürü bileşeni değiştirmeme rağmen sorun çözülmedi. İşlemcide kronik bir sorun olabilir. En azından Türkiye'ye gelen partide üretim kaynaklı bir sorun olabilir. Garantiye yolladım iki defa değişim yapmalarına rağmen sorun devam etti. AMD Türkiye ile iletişime geçtim. İşlemciyi bir üst model ile değiştirecekler ama tabi benim de anakartı am5 platformu olan yeni bir anakartla değiştirmem gerekecek. Epey mağdur oldum. Bilgin olsun diye yazıyorum.
Sorunu çözebildin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı