RTX 2080 ani frekans düşme sorunu

• Konuyu başlatan ksn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 890

ksn

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
MSI RTX 2080 Gaming X Trio ekran kartim var, oyun icinde MHz degeri 1950 MHz gorunuyor. Kartin normal degerleri 1860 MHz, 1515 MHz, 7000 MHz oyun icinde GPU kullanimi aniden dusuyor ve takilmalar oluyor. Bazen de GPU kullanimi %95 iken FPS degeri 50'ye kadar dusuyor.

Sorunun kaynagi ne olabilir sizce?

Tesekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI RTX 2080 Gaming X Trio ekran kartim var, oyun icinde MHz degeri 1950 MHz gorunuyor. Kartin normal degerleri 1860 MHz, 1515 MHz, 7000 MHz oyun icinde GPU kullanimi aniden dusuyor ve takilmalar oluyor. Bazen de GPU kullanimi %95 iken FPS degeri 50'ye kadar dusuyor.

Sorunun kaynagi ne olabilir sizce?

Tesekkurler.

Bios update yaptınmı ?

Sistem parçalarını tam yazar mısınız? Ayrıca hangi oyunda hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
Gigabyte Aorus Ultra Gaming
Ryzen 7 2700X
G-SKİLL TridentZ 16GB 3200MHZ
Samsung 970 evo Nvme M.2
Bios update yaptınmı ?
Ekran kartı BİOS da güncel, Anakart BİOS da güncel.
Sorunu cozdum. Eski olan BIOS surumunu geri yukledim ve ayni sekilde ekran karti surumunun bir altini yukledim sorun cozuldu. Yeni cikan surumlerin ise yaramamasi nekadar kotu bir durum. Gigabyete bu konuda 5 kurus etmez bir firma. Birdaha kesinlikle Gigabyete urunu almayacagim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı