RTX 2080 CS:GO Düşük FPS Sorunu

Ramazand

Centipat
Selam arkadaşlar. Öncelikle sistemi buraya bırakıyorum.

MSI RTX 2080 Gaming X Trio 8 GB Ekran Kartı
Intel i7 9700K İşlemci
MSI MEG Z390 Ace Anakart
Corsair 2x16 DDR4 3000MHz RAM
Samsung 500 GB 970 Evo Plus M.2 SSD
Toshiba 3.5 2 TB SATA 3.0 64MB Önbellek 7200RPM HDD
Corsair Hydro Serisi H100I PRO Sıvı Soğutma
Corsair RMX Serisi 850W 80Plus Gold Güç Kaynağı
ASUS 24.5 XG258Q 1MS 240Hz Monitör

Sorunum şu arkadaşlar. Bilgisayarı alalı 2 Hafta oldu. CS GO oynayan birisiyim fakat farklı oyunlarda oynuyorum. Lakin CS GO'da 1024x728 çözünürlükte yüksek ayarlarda FPS'im 300'den bir anda 220-200'e düşüyor. Hatta 178'leri de gördüğü oluyor.
FPS_MAX 0 yaptığım zamanda fazla FPS artışı almıyorum. CS GO işlemci odaklı bir oyun lakin işlemci de 9. nesil ve güçlü. Bu ani FPS düşüşü neyden kaynaklı olabilir. Ekran kartım ve işlemcim güncel durumda. Ne yapmam lazım veya neyi yanlış yapmış olabilirim de FPS'i düşük alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığım videodaki ayarı deneyin yada videoyu özetliyim. CSGO sağ tıkla özellikler başlatma seçenekleri -language english

Oyun ingilizce olmalı yeni güncelleme gelene kadar.
Yok kardeşim 1920x1080P full ayarlarda 275i görüyorum fakat 190'a kadar düşüyor.
CS: GO her çözünürlükte o sistemde yağ gibi akması lazım yani o oyun çok düşük grafikler barındıran düşük sistemlerde çalışabilen bir oyun, bu bağlamda oyundan kaynaklandığını düşünüyorum ben. Başka oyunlarda olmuyordur muhtemelen...Herşeyi Ultra ayarlara al da dene bir de.
Şuan 1920x1080P full ayarlarda 300'e kadar çıktığı oluyor ama hemen düşüyor 190'a kadar.
Steam üzerinden dosya doğrulaması yapmayı dener misiniz? Son günlerde herkes bununla ilgili başlık açıyor. Sorun sadece sizinle alakalı değil. Sorunun çözümü olarak genellikle dosya doğrulaması önerilmiş.
Onu daha önce kendim uyguladım fakat herhangi bir şey değişmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı