RTX 2080 Sistem Toplama

zkn

Decapat
Selamlar arkadaşlar. Yazın gelmesiyle 2080 barındıran bir bilgisayar toplamak istiyorum ve bütçem tam 10.000 TL. Bunun için uzun uğraşlar sonucu farklı mağazalardan birbirlerine yakın parçaları toplayarak bir fikir edinmeye çalıştım. Linklerde verdiğim görseller aşağıdadır.

Hepsiburada
Hepsiburada.png

İtopya
İtopya.png

Vatan
Vatan.png

Linklerde görüldüğü üzere vatan fiyat olarak ve ekran kartı için Hepsiburada ile 2080 alma olanağı sunarak öne geçiyor gibi. Fakat tüm sistemler için sıkıntım 10.000 barajını geçmesi. Elimde şuanda bir 960 Pro 250 GB m2 SSD mevcut ve direk aldığım sisteme takacağım o yüzden SSD alma gereği duymadım. Sistemlerde kısabileceğim bir tek güç kaynaklağı ve kasa var, önerilerinizi belirtirseniz çok sevinirim. Bunları bir kenara bırakırsak asıl sorum şu; almam gereken ekran kartı MSI RTX 2080 Versus mu yoksa Gigabyte RTX 2070 Aorus mu olmalı? Gigabyte için MSI' a nazaran 3 fanlı olma ve RGB barındırmasıyla öne geçtiği, MSI için ise kalite ve tabii ki 2080 olmasıyla bir tık önde olduğu söyleniyor. Aklım çok karıştı. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bunların yanında sizce sistemi nereden almalıyım? Kurulu bir şekilde almak istiyorum yani Hepsiburada' dan alacak olursam herhangi bir Vatan gibi teknoloji mağazasında kurdurmak için fiyat ödemem benim zararıma olur. İtopya ise montajlı halini gönderiyormuş. Bu konuda da fikrinizi belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkürler, iyi forumlar.

(Not: Vatan listesinde görülen kasa diğer mağazalardaki kasalarla aynı fiyat olması için seçilmiştir çünkü istediğim kasa Vatan' da yoktu. Vatandan alacak olursam kasayı diğer mağazalardan temin edip o şekilde kuracağım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı