RTX 2080 sistemde Valorant düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Herkese iyi forumlar,
Valorant oynarken FPS değerlerim sistemime göre düşük geliyor hatta çoğu zaman FPS düşmesi yiyorum. İnternette önerilen neredeyse bütün ayarları yaptım.
Güç seçeneğinde nihai performansa aldım.
- Sysdm.cpl üzerinden performans ayarlarına alma.
- NVIDIA Denetim Masası'ndan performans ayarları.
- Bütün driverları güncelledim.
- Format attım.
- Oyunu kaldırıp farklı bir diske yükledim.
- Arka plan uygulamalarını kapattım.
- Birçok kez virüs taraması yaptım.
Bunların haricinde önerebileceğiniz herhangi bir çözüm varsa yardımlarınızı bekliyorum.

İşlemcim i9-9900K
Ekran kartım ASUS ROG STRIX 2080.
RAM 2x8 3000MHz Corsair Vengeance.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS değerleri nelerdir? Ryzen 9 5900X ile bile 350-400 FPS Max alıyor. Valorant'ta 9900K'da 200-250 FPS civarı bir şey alıyorsun diye tahmin ediyorum ve bu da gayet normal çünkü işlemci bazlı bir oyun Valorant.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS değerleri nelerdir? Ryzen 9 5900X ile bile 350-400 FPS Max alıyor. Valorant'ta 9900K'da 200-250 FPS civarı bir şey alıyorsun diye tahmin ediyorum ve bu da gayet normal çünkü işlemci bazlı bir oyun Valorant.
200-250 FPS değerlerine bile razıyım artık. Valorant karakterlerin ulti puan düzenlemesinde getirdiği güncellemede FPS değerlerim 70 ile 160 arasında gidip geliyor FPS'i 144'e sabitlesem bile bu sefer drop yemeye başlıyorum. Valorant ile mail iletişimine girdim dedikleri her şeyi yaptım lakin çözüm bulunamadı.
Ve bunlara ek olarak arkadaşım GTX960 ve i5-6402p sisteminde benden daha yüksek FPS alıyor hatta sabit olarak 220 alıyor.
(Not= Yukarıda bahsettiğim güncelleme gelmeden önce FPS değerlerim 400-450 civarlarındaydı.)

200-250 FPS değerlerine bile razıyım artık. Valorant karakterlerin ulti puan düzenlemesinde getirdiği güncellemede FPS değerlerim 70 ile 160 arasında gidip geliyor FPS'i 144'e sabitlesem bile bu sefer drop yemeye başlıyorum. Valorant ile mail iletişimine girdim dedikleri her şeyi yaptım lakin çözüm bulunamadı.
Ve bunlara ek olarak arkadaşım GTX960 ve i5-6402P sisteminde benden daha yüksek FPS alıyor hatta sabit olarak 220 alıyor.

Bu sadece Valorant oyununda mı oluyor yoksa başka oyunlarda da bu performans düşüklüğü var mı?

Ramlerini biostan xmp işlemi yaptınmı ? yapmadıysan 2633 mhz de çalışır. Xmp yaparsan 3000 mhz de çalışır bu da bir nebze olsa da FPS artışına sebep olur.

Ayrı olarak optimizasyon olarak şuan da kötü bir oyun Valorant Ryzen 9 5900X li bir makinenin bile 350-450 FPS alması bu grafiklerde saçma güncelleme geldikçe baya oyun performası düşüyor Valorantta.

Ramlerini biostan xmp işlemi yaptınmı ? yapmadıysan 2633 mhz de çalışır. Xmp yaparsan 3000 mhz de çalışır bu da bir nebze olsa da FPS artışına sebep olur.

Ayrı olarak optimizasyon olarak şuan da kötü bir oyun Valorant Ryzen 9 5900X li bir makinenin bile 350-450 FPS alması bu grafiklerde saçma güncelleme geldikçe baya oyun performası düşüyor Valorantta.
Ramleri bios üzerinden 3000Mhz'e çıkarttım.
Evet optimizasyon sorunu olduğunu biliyorum sadece şaşırdığım ve garibime giden nokta benden kat kat düşük sistem benden daha yüksek FPS değerlerine sahip oluyor ve otomatik olarak aklıma acaba benim sistemimde mi bir problem var gibi düşünceler getiriyor.

Geri
Yukarı