RTX 2080 Super içeren sistem toplama

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamün aleyküm arkadaşlar.
Bu parçaları almak istiyorum. Sistem yükseltme amacı ile bu parçalar uygun mu elimdeki işlemciyi değiştirme şansım var mı? Maksimum bütçem bu kadar çıkıyor.
Sadece Hepsiburada üzerinden alabiliyorum başka sitelereden alışveriş yapamıyorum.

Şu an hazırda sistemim var içerisinde;
Ryzen 5 1600X.
FSP 500W 85 Plus.
12 GB 3000MHz DDR4 RAM.
GTX 1660S.
1TB HDD + 120 GB SSD.
ASUS Prime A320M-F anakart BIOS güncellemesi yaptım 3. nesil için.
4K Gaming monitör.

Ekran kartını 4K oyun oynamak için düşünüyorum işlemci şart değil fakat FPS düşüklülüğü olur diye almak istiyorum ve çok sıkta olmasa da render yaptığım oluyor.
İşlemci alırsam anakartı değiştirmem gerekecek fakat bunun için bütçem yok şu an kullandığım anakarta taksam üzerinde CPU soketine giden elektirik pinlerinde tek 4 giriş var öteki anakartlarda 8'li giriş oluyordu performansta bir sorun yaşatır mı? Eğer 1600X ile sorunsuz şekilde 4K sistemde takılabileceksem sorun yok benim için işlemciyi çıkartabilirim bunun yerine bilgisayar kasası veya daha iyi bir SSD alabilirim.
Bunun dışında bir sorum daha olacak. Alacağım site hepisburada fakat satıcı garajonline diyor alişverişi Hepsiburada üzerinden yapınca satıcı kişi parayı alip ürünleri göndermezse Hepsiburada müşterisini mağdur eder mi? Yoksa bize bana acı çektirir mi? Veya bozuk ürün gönderip siz bozdunuz vs diyebilir mi? Bu şirket ile ilgili bir bilgisi olan var mı? Eğer riskli bir durumsa işlemciyi çıkartıp Hepsiburada'nın sattığı kartı seçebilirim onun fiyatı 6900TL civarında.

1587273895530.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı