RTX 2080 Ti hala alınır mı?

Bütçe
8500
550W diye hatırlıyorum markası Power Boost galiba ama değiştirebilirim elimde 750W Cooler Master PSU vardı eski bilgisayardan gerek duymadığım için çıkarmamıştım. Bilgisayarı babam alırken hazır kasa vermişler bende o zaman çok dikkat etmemiştim.

Hocam hemen değiştirin ve ayrıca o PSU'ya maksimum 3060, 4060 takarsınız. Eğer dediğiniz gibi bir seviyede ekran kartı alacaksan minimum 750W 80+Bronze PSU almalısın.

Eğer 3080, 4060 Ti, 4070 falan takmayacaksan pek de bir anlamı yok bence ve eğer takacaksan hem işlemci hem PSU yetersiz. İşlemci değiştireyim derken anakartta değiştireceksin. Bunlar sana pahalıya patlar. Ya istersen yeni hazır sistem al ya da 2. elden kendin topla tabii 2. el daha uyguna gelir mi bir fikrim yok.

Kaldırmaz. Fena darboğaz yapar. 4060 olabilir ama. 3080 kadar darboğaz yapmaz.

Yani şimdi alsam ileride yeni alacağım bilgisayara taksam mantıksız olur mu sizce? Ayrıca darboğaz olursa oyun keyfimi etkiler mi çünkü internette çok fark etmediğini her türlü yüksek FPS alınacağını yazanlar gördüm.

Yani şimdi alsam ileride yeni alacağım bilgisayara taksam mantıksız olur mu sizce? Ayrıca darboğaz olursa oyun keyfimi etkiler mi çünkü internette çok fark etmediğini her türlü yüksek FPS alınacağını yazanlar gördüm.

Etkiler hem de fazlaca. İşlemci darboğazıyla, ekran kartı darboğazı bir değil.

Bence siz dediğimi yapın hazır sistem alın 15 20 bandına.

Etkiler hem de fazlaca. İşlemci darboğazıyla, ekran kartı darboğazı bir değil.

Bence siz dediğimi yapın hazır sistem alın 15 20 bandına.

Hocam ikisinin farkı ne oluyor?
Aslında öyle yapacaktım sonra fark ettim ki RTX 4060 sistemler çok pahalıya patlıyor. Örneğin Ryzen 5 5600 + RTX 4060 hazır sistem alsam 16k harcayacağım ve işlemcinin soketi zaten eski nesil ekran kartı desen 8 GB ve performansı çok düşük onun yerine ekran kartı alsam daha mantıklı olur diye düşündüm aslında A750'de düşünmüştüm ama driver sorunları vb. şeyler varmış sanırım.

Hocam ekran kartı darboğazında drop yaşanmaz ama işlemci darboğazında önemli ölçüdee drop yaşanır.

1080p ve orta, yüksek arası grafikler için 8 GB ekran kartı gayet ideal. Zaten kartın gücü yüksek, ulrta grafik değil yani istesen de VRAM'i yüksek osla da pek bir şey fark etmeyecek. Performansı Valorant oynayacaksan veya orta düzey oynayacaksan yeterli. NVIDIA'dan başka kart istiyorsan sen bilirsin ama ben sırf driverlar yüzünden tercih etmezdim. He çok düşün bütçen varsa bak tabii.

Hocam ekran kartı darboğazında drop yaşanmaz ama işlemci darboğazında önemli ölçüdee drop yaşanır.

1080p ve orta, yüksek arası grafikler için 8 GB ekran kartı gayet ideal. Zaten kartın gücü yüksek, ulrta grafik değil yani istesen de VRAM'i yüksek osla da pek bir şey fark etmeyecek. Performansı Valorant oynayacaksan veya orta düzey oynayacaksan yeterli. NVIDIA'dan başka kart istiyorsan sen bilirsin ama ben sırf driverlar yüzünden tercih etmezdim. He çok düşün bütçen varsa bak tabii.
Hocam ilerde 4K monitör alabilirim fakat beni yanıltan şey neden daha güçsüz daha az ileriye dönük bir karta 10K bayılıyorum ki? Bir de VR gözlüğü ile yarış oyunları oynayacağım güçlü olması yararıma olur.

Hocam ileride 4K monitör alabilirim fakat beni yanıltan şey neden daha güçsüz daha az ileriye dönük bir karta 10k bayılıyorum ki? Bir de VR gözlüğü ile yarış oyunları oynayacağım güçlü olması yararıma olur.

Hazır sistemden bahsediyorum hocam. Tüm sistemini yenilemen daha pahalıya patlar. Paran varsa yine yeni sistem alman daha mantıklı çünkü sistemini yenileme istesen her parçayı değiştireceksin belki kasa hariç.

Hazır sistemden bahsediyorum hocam. Tüm sistemini yenilemen daha pahalıya patlar. Paran varsa yine yeni sistem alman daha mantıklı çünkü sistemini yenileme istesen her parçayı değiştireceksin belki kasa hariç.
Bende hazır sistemden bahsediyorum değinmek istediğim konu şu an minimum Ryzen 5 7500F almam lazım ki ileriye dönük olsun yoksa AM4 soket bir işlemci alırsam zaten ilerde yenileyemeyeceğim ayrıca RTX 4060 pek içime sinmiyor. Bir de neden her parçayı değiştirmek zorundayım o kısmı pek anlamadım anlatır mısınız?

Bende hazır sistemden bahsediyorum değinmek istediğim konu şu an minimum Ryzen 5 7500F almam lazım ki ileriye dönük olsun yoksa AM4 soket bir işlemci alırsam zaten ileride yenileyemeyeceğim ayrıca RTX 4060 pek içime sinmiyor. Bir de neden her parçayı değiştirmek zorundayım o kısmı pek anlamadım anlatır mısınız?

Hocam hemen değiştirin ve ayrıca o PSU'ya maksimum 3060, 4060 takarsınız. Eğer dediğiniz gibi bir seviyede ekran kartı alacaksan minimum 750W 80+Bronze PSU almalısın.

Eğer 3080, 4060 Ti, 4070 falan takmayacaksan pek de bir anlamı yok bence ve eğer takacaksan hem işlemci hem PSU yetersiz. İşlemci değiştireyim derken anakartta değiştireceksin. Bunlar sana pahalıya patlar. Ya istersen yeni hazır sistem al ya da 2. elden kendin topla tabii 2. el daha uyguna gelir mi bir fikrim yok.

Burada açıkladım.

GİGABYTE AORUS RTX 2080 Tİ XTREME 11G EKRAN KARTI 2. el 8500 TL alınır mı sizce? Yoksa bu fiyata sıfır ya da 2. el başka alternatifler var mıdır?
2. elde mining yapılmış olabilir Sıfır alman her zaman daha iyi veya 3050 alabilirsin çoğu kişi 4000 serisini 3000 serisinden daha iyi olduğunu düşünür ama 3000 serisinin çoğu canavar gibi kartlardır 4000 serisi yazılımsal olarak 10 numara kartlardır
Ekran Kartı Tercihin Ne Olmalı_ - En Detaylı GPU Rehberi! 32-39 screenshot.png

Geri
Yukarı