RTX 2080S oyunda 81 derece oluyor

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gigabyte RTX 2080 Super Winforce ekran kartım oyunda 81 derece oluyor. Sıcaklık limiti 84 derece. Ağustos sıcağında bu limiti geçer mi ekran kartım? Yoksa 84'te frekans kısıp sabit mi kalır? Kullanan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. RTX ekran kartları hangi mantıkta çalışıyor sıcaklık konusunda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart kaç yıllık termal macun ve ped değişim vakti gelmiş sanırım. Garantisi yoksa açıp yüksek kW bir termal macun ile değişim yapın pedleri kontrol edin erimişler mi?

Genelde o limiti pek geçen karta denk gelmedim. Gigabyte için normal o sıcaklıklar bu arada.
Umarım 84 üstüne çıkmaz. Geçen yıl çıkmamıştı. Bu yıl biraz daha erken ısındı gibi sanki.

Umarım 84 üstüne çıkmaz. Geçen yıl çıkmamıştı. Bu yıl biraz daha erken ısındı gibi sanki.
Aynı model 2060S 2 fanlı 88 dereceydi 1 yıllık. Bu model ısınıyor yapacak çok bir şey yok hocam. Voltaj düşürebilirsin %5 kadar termal bakımın çok etkileyeceğini sanmıyorum ben şahsen.

Aynı model 2060S 2 fanlı 88 dereceydi 1 yıllık. Bu model ısınıyor yapacak çok bir şey yok hocam. Voltaj düşürebilirsin %5 kadar termal bakımın çok etkileyeceğini sanmıyorum ben şahsen.
Kapanma, donma, reset falan oldu mu hiç ? @The Theseus

Yok hocam ben birinden alacaktım testlerde öyleydi vazgeçtim ama o derecelerde sorun yaratmıyordur öyle olsa güvenemezdi satarken garantiye yollardı.
Peki. Teşekkürler.
Başka bilgisi olan var mı ?
Yok galiba. Peki sizin kartlarınız kaç derece ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…