RTX 30 serisi ilk çıktığında modellerin fiyatı ne kadardı?

348606

Hectopat
Merhabalar. RTX 30 serisi ilk ciktiginda modellerin ilk fiyatini tek tek yazarsaniz sevinirim.

Ayrica stok sorunlarinin %100 sekilde duzelmis halindeki fiyatlar ne kadar olur su anki kurla birlikte?

Simdiden teşekkürler. Iyi geceler.

Hepsini hatırlamıyorum ama RTX 3060 Ti'a çok yükseldiğim zamanlar en düşük model olarak Palit Dual için Game Garaj üzerindeki satış fiyatı 4500 TL'ydi. He yakın gelecekti fiyatının varacağını sadece döviz ile bulamazsınız. Çalışan maliyetleri, vergiler gibi kalemlerde de ciddi artışlar meydana geldi. Firmaların bu yükü ürünlerine yansıtmaları gerekir.

Arkadaşların dediği fiyatları iki ile çarpın dolar kuru ikiye katlandi 30 serisi çıktığından beri. Veya düz ederini merak ediyorsanız 30xx msrp Price yazıp üstüne yüzde 20 vergi ekleyip hesaplayabilirsiniz ocli ürünler için de 50 60 dolar oynatın modele göre de tabii.
Örnek 3060 msrp 329 dolar yüzde 20 vergi +65 dolar = 394 dolar düz 400 desek 6k falan olması lazım düz modellerin.

Palit 3060 Ti Dual 4800'e satılmıştı çok iyi hatırlıyorum hatta o dönem çok pahalı deyip almamıştık.

Stok sorunu komple düzelse bile bu kurda rakamların çok oynayacağını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı