RTX 3000 serisi vs 4000 serisi

halityvz

Hectopat
Arkadaşlar selam,

Ekran kartı arayışı içerisindeyim. Detaylarına hakim değilim ama RTX 2 ve 3 serilerindede FSR DLSS kullanıldığı için eski seri kartlarda kullanılabilir olarak görüyorum. Kullanım olarak 2K da kullanacağım oynadığım oyunlar ise ağır değil (LoL-PUBG vs) ama aldığım zaman 5-6 sene değiştirmemek ve başka bir oyun oynamak istediğimde kartım destekler mi sorunusu sormamak istiyorum. Ayrıca fps çok artacak diye kalitesiz bir görüntüye bakmak istemiyorum.

Şu an soğutması iyi bir RTX4070 Ti 35k civarıyken neredeyse 10k altı fiyata sıfır EVGA 3080 Ti var, 29k ya ise EVGA 3090 var. İkinci eldede 15-20k arası her iki kartıda çok rahat temin edebiliyorsun. Kas gücü olarak hangi 4000 serisi mi daha iyi olur yoksa fiyatınıda göz önünde bulundurarak, yarı fiyatına ikinci el bir 3090 / 3080 Ti mi almak daha mantıklı olur?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

4070Ti Super'i beklemeni öneririm. Aynı fiyat aralığında çıkarsa 4070Ti'den daha performanslı olacak. Yada 4070 Super alırsın.

Arkadaşlar selam,

Ekran kartı arayışı içerisindeyim. Detaylarına hakim değilim ama RTX 2 ve 3 serilerindede FSR DLSS kullanıldığı için eski seri kartlarda kullanılabilir olarak görüyorum. Kullanım olarak 2K da kullanacağım oynadığım oyunlar ise ağır değil (LoL-PUBG vs) ama aldığım zaman 5-6 sene değiştirmemek ve başka bir oyun oynamak istediğimde kartım destekler mi sorunusu sormamak istiyorum. Ayrıca FPS çok artacak diye kalitesiz bir görüntüye bakmak istemiyorum.

Şu an soğutması iyi bir RTX4070 Ti 35k civarıyken neredeyse 10k altı fiyata sıfır EVGA 3080 Ti var, 29k ya ise EVGA 3090 var. İkinci eldede 15-20k arası her iki kartıda çok rahat temin edebiliyorsun. Kas gücü olarak hangi 4000 serisi mi daha iyi olur yoksa fiyatınıda göz önünde bulundurarak, yarı fiyatına ikinci el bir 3090 / 3080 Ti mi almak daha mantıklı olur?

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Elden ROG 3090 alın keyfinize bakın. Oynadığınız oyunlar için 40 serisine ihtiyacınız yok..

4070Ti Super'i beklemeni öneririm. Aynı fiyat aralığında çıkarsa 4070Ti'den daha performanslı olacak. Yada 4070 Super alırsın.
Gerçi oynadığın oyunlarda ağır değil daha çok işlemci ağırlıklı oyunlar, şöyle bir grafik var. Burada 4070Ti le 3090Ti arasında %1, RTX 3090 ise RTX 4070Tİ'dan %8 daha düşük performanslı görünüyor.

Screenshot_1.jpg

4070 Ti Super'i beklemeni öneririm. Aynı fiyat aralığında çıkarsa 4070 Ti'den daha performanslı olacak. Ya da 4070 Super alırsın.

@Ahmsef ikinci el ROG serisi şu an hem pahalı hem de fazla yok. Bence şu an alınmamalıdır.

Fiyat olarak 35knın altında çıkacağını zannetmiyorum.
Sarı sitede çeşitli 3080 Ti ve 3090 model çok aslında. Amazon tekrar Prime kampanyası yaparsa 3080 Ti 21'lere düşecek, fiyat takibine baktım, bir ay yüksek fiyattan bir ay düşük fiyattan satmış.

Gerçi oynadığın oyunlarda ağır değil daha çok işlemci ağırlıklı oyunlar, şöyle bir grafik var. Burada 4070 Ti'le 3090 Ti arasında %1, RTX 3090 ise RTX 4070 Ti'dan %8 daha düşük performanslı görünüyor.

Eki Görüntüle 2082603

Grafik için teşekkür ederim. Beni bu düşünceye sokan oynadığım oyunlarla alakalı aslında. GTX1070 Ti kullanıyorum şu an artık bakımlarını yapmama rağmen Low ayarlara düşmeye başladım ortalama 80-100 FPS için. O yüzden sıfır kart yerine yarı fiyatına bir kartla aynı uzun ömürlü kullanımı yapabilir miyim sorusu geliyor aklıma?

Yeni konular

Geri
Yukarı