RTX 3050 Ekran Kartının Fanları Dönmüyor

defontek

Centipat
Daha fazla  
Merhaba az önce ekran kartımın fanlarının dönmediğini fark ettim çok ara ara yavaş dönüyor. Sonra tekrar duruyor ve kasada bir güç kablosu boşta takacak bir yer göremedim. 1 tanesi takılı diğer 2.si boşta yardım eder misiniz hızlıca?

Ekran kartım 3050.

Merhaba az önce ekran kartımın fanlarının dönmediğini fark ettim çok ara ara yavaş dönüyor. Sonra tekrar duruyor ve kasada bir güç kablosu boşta takacak bir yer göremedim. 1 tanesi takılı diğer 2.si boşta yardım eder misiniz hızlıca?

Ekran kartım 3050.

Hocam bende de GTX 970 var. Fanları aynı dediğiniz gibi oluyordu. Bilgisayar kapalıyken elinizle fanı döndürün düzgünce dönmüyorsa fanları değiştirin. Çok bilgili olduğum için değil başıma geldiği için söylüyorum not olarak ekleyeyim.

Ekran kartım 3050.

Ekran kartları 50 derecenin üstünde çalışır.

Ekran kartları 50 derecenin üstünde çalışır.
evet dönmeye başladı 50 derecenin üstüne çıktığında şimdi fark ettim ve son olarak benim kasada bir güç kablosu boşta. 2 güç kablosu var biri ekran kartına takılı diğer 2.sini nereye takacağım? Boşta duruyor öyle takabilecek bir yer görmedim

ASUS ROG STRİX serisi bir ekran kartına sahibim ve fanlarımı 55 derece altı çalıştırmıyorum. Sizin kartınız 3050'nin hangi modeli?
Herhangi bir sorun yoksa sanırım kartınızda 0DB sessiz fan özelliği mevcuttur.

Evet dönmeye başladı 50 derecenin üstüne çıktığında şimdi fark ettim ve son olarak benim kasada bir güç kablosu boşta. 2 güç kablosu var biri ekran kartına takılı diğer 2.sini nereye takacağım? Boşta duruyor öyle takabilecek bir yer görmedim.

O kablo boş kalabilir bazi ekran kartı 4 pin yerine 8 pinli oluyor.

Ekran kartım 3050.

Kartta Zero fan özelliği var belli derecenin üstünde açar fanı oda sıcaklığın durumuna göre hızlanır anakart ve ekran kartının güç kablolarını bağladıysanız sorun yok ki zaten fazladan olur Power'lar da her ekran kartının pin sayısı bir değil.

Geri
Yukarı