RTX 3050 - i5-11400H Monster laptopta %60'ın altında CPU GPU kullanımı

Sertanksa

Decapat
Daha fazla  
Özellikler i5 11400h 16 GB RAM RTX 3050 4 GB 500 GB M.2 SSD.
League of Legends yüksek ayarlarda 150 190 arası FPS alıyorum.
Apex Legends düşük ayarlarda 55 80 arası. Valorant'ta ortalama 140 180 FPS arası alıyorum. Tüm oyunlarda CPU ve GPU kullanımı %60'ı geçmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Özellikler i5 11400h 16 GB RAM RTX 3050 4 GB 500 GB M.2 SSD.
League of Legends yüksek ayarlarda 150 190 arası FPS alıyorum.
Apex Legends düşük ayarlarda 55 80 arası. Valorant'ta ortalama 140 180 FPS arası alıyorum. Tüm oyunlarda CPU ve GPU kullanımı %60'ı geçmiyor. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
Monster laptopum var benzer sorunum var hatta technopatta araştırırsan aynı sorunu yaşayan yüzlerce kişi var. Mux desteği yok laptopun sorun bundan kaynaklı eğer harici mönitör varsa onunla çözülüyor.

Hocam orda oyun oynarken deneyin bakalım msi afterburnerdan bakın ekran kartını nasıl kullanıyor diye.
Akşam eve gidince hem ekranlı hem ekransız MSI afterburner Dan alacağım bilgileri
1. resim 1080p low ayarlar 144h açıkken , 2. resim televizyona bağladım 1280x720 ayarlar açılıyor en yüksek çözünürlük 60 hz aldığım değerler bunlar normalde kendi laptop ekranında bu kadar açılmıyordu işlemci ve ekran kartı nedense harici ekranla oynayıp sonra çıkarınca böyle oldu çözemedim cidden

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    2 MB · Görüntüleme: 66
  • sertan12.png
    sertan12.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Akşam eve gidince hem ekranlı hem ekransız MSI afterburner Dan alacağım bilgileri
1. resim 1080p low ayarlar 144h açıkken , 2. resim televizyona bağladım 1280x720 ayarlar açılıyor en yüksek çözünürlük 60 hz aldığım değerler bunlar normalde kendi laptop ekranında bu kadar açılmıyordu işlemci ve ekran kartı nedense harici ekranla oynayıp sonra çıkarınca böyle oldu çözemedim cidden
Son cümlenizi tam anlayamadım ne oldu tam olarak ?

Önce ikinci ekrana bağlayıp oynadığında işlemci ve ekran kartı kullanımına açıldı fakat HDM kablosunu çıkarıp normal ekrandan oynadığında yine ekran kartı ve işlemci kullanımı yükseldi fakat performansım yükselmedi
144 Hz ile oyun oynadığım zaman FPS değelerim çok düşüyor ve oyunda drop yiyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı