RTX 3050 için işlemci ve anakart önerisi

Bütçe
7000

Whups

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi.
Ekran kartını aldım ve sil baştan bir sistem kurmak istiyorum. Şu anda elimde Dark maxima V20 kasa mevcut.
Anakart ve işlemci için bütçem:
İşlemci: 4500-5000
Anakart: 3000-3500
Bunlar çıkabileceğim maksimum sayılar minimal düzeyde farklılıklar önemli değil. İşlemcinin fanı olması yararıma olur ekstradan almak istemiyorum ama F/P ürünü olursa değerlendirebilirim. AMD kanadında pek bilgim yok ama AMD işlemcilerede açığım bu yüzden anakart ve işlemci önerisi yaparken ikisinin uyumlu olması önemli. Önerilerinizi bekliyorum, bilmediğim çok şey olabilir şimdiden kusura bakmayın.

Gereksiz pahalı bir kart 3060 alsaydınız onun yerine daha iyi olurdu ayrıca kart 8 GB 2 yıl sonra yeni çıkan oyunları ulturada oynatmaz VRAM yetmez.

Bütçemi biraz aşıyordu zaten hocam. Hobi olarak yapmak istiyorum aslında biraz bu işleri. 3060 beni aşar AMD tarafınıda hiç bilmediğim için girişmek istemedim şahsen.

O fiyata daha güçlü ekran kartları var.

Örnek verme imkanınız var mıdır?

RX6600 veya 6650XT var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam adamın dediğine göre genel olarak NVIDIA daha iyi ama AMD daha hızlı anladığım kadarıyla. 30-40 FPS benim için önemli değil ayrıca ileride After Effects tarzı uygulamalar kullanma ihtimalimde olabilir. GeForce ve benzeri eklentileride şahsen AMD'den üstün kılıyor bana göre.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam adamın dediğine göre genel olarak NVIDIA daha iyi ama AMD daha hızlı anladığım kadarıyla. 30-40 FPS benim için önemli değil ayrıca ileride After Effects tarzı uygulamalar kullanma ihtimalimde olabilir. GeForce ve benzeri eklentileride şahsen AMD'den üstün kılıyor bana göre.

O işlere girecekseniz NVIDIA daha iyi olur sadece örnek için yazdım ama bence NVIDIA da bile attığınız linkten aldıysanız 7.5 çok yani o kart için 3 fan gereksiz gibi.
O fiyatlara bunu alırsanız daha iyi olur gibi size kalmış.

O işlere girecekseniz NVIDIA daha iyi olur sadece örnek için yazdım ama bence NVIDIA da bile attığınız linkten aldıysanız 7.5 çok yani o kart için 3 fan gereksiz gibi.
O fiyatlara bunu alırsanız daha iyi olur gibi size kalmış.

Marka takıntılısı değilim bu işin içinde de pek değilim. Daha önce hiç adını duymamıştım o marka ekran kartının, en azından bildiğim markalara yöneldim hocam. Sağ olun yine de teşekkürler.

Geri
Yukarı