RTX 3050 laptop FPS düşüşü

kamoil2006

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB
Ekran kartı
RTX 3050 Laptop GPU
İşlemci
AMD Ryzen 5600H
Normalde hiçbir problemim olmamasına rağmen son 1-2 aydır oyunlarda FPS düşüşleri yaşıyorum normalde 80-90 FPS değerlerinde oynadığım oyun bir anda 10-20 aralığına kadar düşüyor birkaç saniye sonra normal FPS değerlerine geri dönerken 5 dakika sonra yine aynı şeyi yaşıyorum bu sadece yüksek grafikli oyunlara özel bir durum değil piksel piksel oyunlarda bile yaşayabildiğim bir durum acaba yardımcı olabilecek biri var mı?

Normalde hiçbir problemim olmamasına rağmen son 1-2 aydır oyunlarda FPS düşüşleri yaşıyorum normalde 80-90 FPS değerlerinde oynadığım oyun bir anda 10-20 aralığına kadar düşüyor birkaç saniye sonra normal FPS değerlerine geri dönerken 5 dakika sonra yine aynı şeyi yaşıyorum bu sadece yüksek grafikli oyunlara özel bir durum değil piksel piksel oyunlarda bile yaşayabildiğim bir durum acaba yardımcı olabilecek biri var mı?
Sıcaklık değerlerini takip ediyor musunuz? Macunu en son ne zaman değiştiniz? Fan temizliği bakımı vs. en son ne zaman yapıldı?

Sıcaklık değerlerini takip ediyor musunuz? Macunu en son ne zaman değiştiniz? Fan temi.

Laptop olduğu için yüksek gereksinimli oyunlarda yüksek sıcaklık değerleri görebiliyorum ama dediğim gibi ortalama oyunlar oynarken ve ortalama sıcaklıktayken de bu gerçekleşiyor macunu hiç değiştirmedim yaklaşık bir yıldır aynı yakın bir zamanda değiştirmeyi planlıyorum.

Laptop olduğu için yüksek gereksinimli oyunlarda yüksek sıcaklık değerleri görebiliyorum ama dediğim gibi ortalama oyunlar oynarken ve ortalama sıcaklıktayken de bu gerçekleşiyor macunu hiç değiştirmedim yaklaşık bir yıldır aynı yakın bir zamanda değiştirmeyi planlıyorum.
Laptop marka modelinizi yazabilir misiniz?

Hocam bilgisayara zarar verecek veya arka planda RAM'i yiyecek bir program kullanmaya başladıysanız ondan oluyor olabilir. Termal macunundan olabilir. Fan temizliğinden de olabilir. Veyaltta oynadığınız oyunun optimizasyonu kötüdür.

Oyunlarla alakalı olduğunu sanmıyorum genel olarak hepsinde oluyor çünkü bugün fan temizliği ve termal macun değişikliği yapmaya çalışırım ama ısınmayla alakalı bir problem olduğunu sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı