RTX 3050 laptop GPU kullanımı arttırmak

Sonefes

Femtopat
Daha fazla  
Yeni aldığım laptopta GPU kullanımı aşırı düşük hiçbir şekilde arttıramıyorum yardımcı olur musunuz?
GPU kullanımı hiçbir oyunda %30-%35'in üstüne çıkmıyor. Düşük ayarlar Ultra ayarlar falan hepsini denedim FPS değeri hep aynı 60 civarında geziyor. Oyunlarda harici ekran kartı kullanması için ayar yapmış olmama rağmen oyun içinde dahili ekran kartını da devreye sokuyor o da yaklaşık %30 civarında kullanılıyor. Bunu da tam olarak anlamış değilim. Kullandığım sistemin oyun testi videolarına baktığımda aradaki FPS farkı dağlar kadar. ( Tek fark bende 1x8GB 3200 MHz RAM var videolarda 2x8GB 3200 MHz RAM var biliyorum RAM farkının etkisi var fakat bu kadar olmayacağını düşünüyorum. )

Intel i5 11300h
RTX 3050 laptop GPU
8 GB 3200 MHz RAM (aynı RAM'den sipariş verdim kargoda şu an. Kargom gelince 2x8 olacak )
165 Hz ekran
Windows 10 kullanıyorum
Ekran kartı sürücülerim güncel
CPU veya GPU sıcaklığım oyunlarda falan gayet düşük (ekran kartı 70 dereceyi geçmiyor)
Güç ayarlarında "Yüksek Performans" seçili.

Nvdianin uygulamasi var onu indirip ayarlara bak sessiz mod ve batarya tasarrufu tarzinda seyler var onlar aciktir onlari kapatmalisin yolsa ekran kartini tamamen kullanmaz fps 60 siniriysa nvdia denetim masasindaki ayarlara bak fps siniri acik kalmis olabilir max 60a cikar

Yeni konular

Geri
Yukarı