RTX 3050 laptopta Dying Light FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 11

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
RTX 3050 mobil ve 5625U ile bugün öğlen oynarken 90 FPS civarı alıyordum. Aynı ayarlar ile az önce girdiğimde 20 civarında takıldı kaldı. Kalabalık yer de değildi, öğlen yaptığım görevin aynısını yapıyordum. Çözümü var mıdır yoksa geçici durum mu? Çok rahatsız edici derecede takılmalar oluyor. 🙂

Sanırım sorun belli
1677533711288.png

Bence Dying Light optimizasyon olarak laptoplarda çok sıkıntılı bir oyun. Bilhassa da çok fazla zombi yani arka plan karakteri fazla olduğundan her biri için ayrı ayrı yükleme yapmaya çalışırken laptoplarımız zortluyor desem yeridir. Her ne kadar bu kelimeyi kullanmak istemesem de tam manasını veren tek kelime bence bu. Misal Bannerlorda'da aynı durum mevcut.

Öğlen hiçbir sorun yokken akşamına böyle düşüşü çok garibime gitti. 1650S kullanırken hiç böyle bir sorun yaşamamıştım. Spider-Man Remastered, FH4 oynarken de hiç sorun yok. Çok ilginç, zaten yer sıkıntısı vardı galiba silip yeni PC için saklayacağım bunu da. Kötü oldu. 🙂

Bilhassa da çok fazla zombi yani arka plan karakteri fazla olduğundan
Az önce girdiğimde sinir olup kapattığım yerde gökyüzü ve 1 tane zombi vardı. Silmekten başka çaresi yok. 🙂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı