RTX 3050 laptopta Elden Ring kötü performans veriyor

Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
i5 11400H.
RTX 3050 Mobile GPU.
16 GB RAM.

Böyle bir sistem var. Bugün gelen patch herkeste performansı düzeltmiş. 1050 Ti ve i7 8. nesil işlemci ile high 60 FPS oynayan arkadaş var ama ben bu sistemde Low'da 60 FPS bile alamıyorum. Yükseğe çekiyorum durum yine aynı. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

i5 11400H.
RTX 3050 Mobile GPU.
16 GB RAM.

Böyle bir sistem var. Bugün gelen patch herkeste performansı düzeltmiş. 1050 Ti ve i7 8. nesil işlemci ile high 60 FPS oynayan arkadaş var ama ben bu sistemde Low'da 60 FPS bile alamıyorum. Yükseğe çekiyorum durum yine aynı. Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bilmiyorum hocam video ya göre almanız gerekiyor.

Steam'de Lossless Scaling adlı bir program var. Program ücretsiz değil ancak 30 FPS oyunları 60 FPS'ye; 60 FPS oyunları ise 120 FPS'ye çıkarabiliyor ve bunu yapmak için frame generation kullanıyor. Büyük bir sıkıntı yaşarsanız, programı denemenizi öneririm.

Programın kullanımına dair bir video buraya koyuyorum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleme:
Adam gitmiş Loseless Scaling reklamı yapmış. Yahu sorun o değil. Sorun yeni patch ile çoğu kişide oyun düzelmişken bende hala sorunlu olması. Veya benim donanımla alakalı bir sorun.

Steam'de lossless scaling adlı bir program var. Program ücretsiz değil ancak 30 FPS oyunları 60 FPS'ye; 60 FPS oyunları ise 120 FPS'ye çıkarabiliyor ve bunu yapmak için yapay zeka Frame Generation kullanıyor. Büyük bir sıkıntı yaşarsanız, programı denemenizi öneririm.

Programın kullanımına dair bir video buraya koyuyorum:

Arkadaşın zaten şu anki sistemle normal şartlarda 60 FPS alabilmesi lazım işe yaramaz bir programın reklamını yapmanın amacı ne?

Adam gitmiş Loseless Scaling reklamı yapmış. Yahu sorun o değil. Sorun yeni patch ile çoğu kişide oyun düzelmişken bende hala sorunlu olması. Veya benim donanımla alakalı bir sorun.
Reklam değil, bu oyuna özel bir FPS problemi yaşadığını söyledin. Donanımla ilgili bir sorunun varsa, bu problem sadece Elden Ring'de değil, birçok oyunda sorun yaşatır. Elden Ring'de özel olarak problem yaşadığını belirttiğin için, bu oyun için spesifik bir çözüm önerdim.

Geri
Yukarı