RTX 3050 notebook Apex Legends'da 35 FPS veriyor

Triangulum

Hectopat

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (61).png
    Ekran Görüntüsü (61).png
    3,1 MB · Görüntüleme: 100
  • Ekran Görüntüsü (55).png
    Ekran Görüntüsü (55).png
    3,2 MB · Görüntüleme: 108
  • Ekran Görüntüsü (59).png
    Ekran Görüntüsü (59).png
    3,4 MB · Görüntüleme: 108
Arkadaşlar, çoğu oyunda nedense gereksiz düşük FPS alıyorum. Apex'te çoğu zaman darboğaz yapıyor. Nedenini anlayamadım. Ekran kartımın %100 kullanıldığını hiç göremedi. Laptopumun özelliklerini ve aldığım linkini şöyle bırakıyorum.

RTX 3050, i5 10200H, 8 GB 2933 MHz RAM...

Çok ağır bir darboğaz var. Ekran kartı kullanımı %40 inanılmaz düşük bir rakam. Acilen 8x2 minimum 2666mhz ram alın.

Bilgisayarın oyun testlerindede düşük FPS veriyor mu peki.
Apex, Minecraft, Control, LOL, Valorant falan denedim. Direkt oyun testi yoktu hiçbirinde Control hariç geri kalanlarda ekran kartının %100 kullanıldığını görmedim Valorant ve LOL'de 120 fps falan alıyorum yaklaşık aynı Minecraft ss'i gibi kullanım oranlarını görüyorum riot oyunlarında.

Apex, Minecraft, Control, LoL, Valorant falan denedim. Direkt oyun testi yoktu hiçbirinde Control hariç geri kalanlarda ekran kartının %100 kullanıldığını görmedim Valorant ve LoL'de 120 FPS falan alıyorum yaklaşık aynı Minecraft SS'i gibi kullanım oranlarını görüyorum Riot oyunlarında.

Çünkü Apex ve Control hariç diğerleri daha çok RAM'e ve işlemciye yüklenen oyunlar.

Bilgisayarın oyun testlerindede düşük FPS veriyor mu peki?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu arkadaşın 16 GB RAM'i var açıklamada görebilirsiniz 90 FPS alıyor mediumda.
Oyun testi olan bir oyun önerebilir misin değerlerine güvenebileceğim indireyim testini de atarım.

Geri
Yukarı