RTX 3050 sistem mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11
Dökümlerdeki hataların üçü rtf64x64.sys, kalan ikisi igdkmdn64.sys sürücülerinden kaynaklanmış. Biri Realtek ağ sürücüsü, diğeri ise Intel grafik sürücüsü.

İlk etapta güncel sürücüyü bulmak lazım, Monster'ın sürücü sayfası eski kalmış gibi.

Aygıt yöneticisi > Ağ Bağdaştırıcıları > oradan ilgili Realtek ağ kartını bulun > Ayrıntılar > Özellik altında Donanım Kimlikleri seçin > en üsttekini atın. Şöyle bir şey olacak:

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_7C021462&REV_15

mmc_85LN1tOtd4.gif

Donanım kimliği yardımıyla en güncel sürücüyü bulmaya çalışalım, bulduktan sonra indirip güncellersiniz.

Ağ bağdaştırıcılarında bulunan cihazların ekran görüntüsünü de atarsınız. Başka aygıt varsa onlara da bakmak lazım.

- Intel tarafına gelecek olursak,

DDU yardımıyla entegre grafik işlemcisini kaldırın ve güncelini yükleyin. Adımları ve güncel sürücüyü sürprizbozanda bulabilirsiniz.

- Güncel sürücüyü indirin: Intel® Graphics Driver 31.0.101.4369 for Intel® Arc™ Graphics, 11th-13th Gen Intel® Core™
- İndirdikten sonra Wi-Fi kapatın.
- Daha sonra DDU ile Sürücü Kaldırma rehberini takip edin.
- Sürücüyü kaldırdıktan sonra bilgisayar yeniden başlayacak.
- Bilgisayar açılınca indirdiğiniz sürücüyü kurun.
- Kurduktan sonra Wi-Fi açabilirsiniz.

Bu arada, mesela igdkmdn64.sys hatasını video izlerken mi alıyorsunuz? Intel grafik sürücülerinin bu konuda problemleri olabiliyor. Video izlediğiniz uygulamalarda (mesela Chrome, Netflix, Amazon Prime vb.) kullanılacak grafik işlemciyi Nvidia (yüksek performans) seçmeniz problemi çözebilir. Windows ayarlarında "Grafik ayarları" var biliyorsunuz, oradan istediğiniz uygulamaları yüksek performanslı Nvidia grafik işlemcisi kullanacak şekilde seçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Ekran görüntüsü 2023-05-23 224558.png

Ekran görüntüsü 2023-05-23 224627.png

Mavi ekran hatasını wifi'yle bir yere bağlıyken başka bir wifi ağına bağlanırken alıyordum.
Diğer dediğinizi ise Discord, Google ve Cs.16 açıkken alt tab yaptığımda aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı