RTX 3050 sistem oyunlarda kasıyor

TalhaTechno

Zeptopat
Daha fazla  
RTX 3050, i5 11400F masaüstü bilgisayarım var oyun oynarken 100 dereceye çıkıyor. Bende gittim kule tipi soğutucu aldım fakat hala FPS düşmesi var sebebini bulamadım acaba RAM veya depolamada mı bir problem var? İşlemci soğutucu zaten alacaktım bahanem oldu cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum. Ramlerimi Memtest86 ile kontrol ettim hiçbir problem yok. Ssd kingston kullanıyorum ondada hiçbir problem yok nereye bakmalıyım önerilerinizi bekliyorum. Problem bilgisayarın neresinde 8 aylık bilgisayarım hiçbir problem yoktu bundan önce bu aralar sorun çıkarmaya başladı elektrik çok kesiliyor burda bunla bir alakası var mıdır?

Son düzenleme:
RTX 3050, i5 11400F masaüstü bilgisayarım var oyun oynarken 100 dereceye çıkıyor. Bende gittim kule tipi soğutucu aldım fakat hala FPS düşmesi var sebebini bulamadım acaba RAM veya depolamada mı bir problem var? İşlemci soğutucu zaten alacaktım bahanem oldu cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ediyorum.
DDU ile driverı sil ve güncel Driver yükle.

Daha yeni format attım gereklimi? atalım 1 ay bile olmadı nasıl yapabilirim? birde onuda link veya bir yere yönlendirebilirmisin? teşekkürler yardımın için.
Bazen sisteme fazla yük bindiği zaman da olabilir. Ekran kartının termal macunundan bile olabilir. İsterseniz oyunları yedekleyin ve format atın.

Bazen sisteme fazla yük bindiği zaman da olabilir. Ekran kartının termal macunundan bile olabilir. İsterseniz oyunları yedekleyin ve format atın.
Sıcaklıkları kontrol ediyorum ve hepsi gayet yerinde star wars jedi fallen order mesela gpu 59 cpu 40 derece ve buna rağmen daha önce tertemiz aktığım oyunda şuan arada droplar kasılmalar gözle görülebilir şeyler oluyor bilmem anlatabildimmi sana biraz anlatması zor olsada.

Sıcaklıkları kontrol ediyorum ve hepsi gayet yerinde star wars jedi fallen order mesela gpu 59 cpu 40 derece ve buna rağmen daha önce tertemiz aktığım oyunda şuan arada droplar kasılmalar gözle görülebilir şeyler oluyor bilmem anlatabildimmi sana biraz anlatması zor olsada.
Driver kaynaklı olabilir. Monitörde de bir şey olabilir. Daha bilgili birisi bakabilir.

Geri
Yukarı