RTX 3050 sistemde FPS düşüyor

leorony

Picopat
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050.
İşlemci
i5 12450h.
Dün NVIDIA Experience de güncelleme vardı onu yaptım. Bir de NVIDIA Denetim Masası'ndan bazı ayarları değiştirdim. Ama kötü etkileyecek bir şey yapmadım aslında daha çok performans için olan değişiklikler yaptım. Bugün AC Odyssey'e girdiğimde arada bir FPS düşmesi giriyor ve düne kadar ekran kartım %99 çalışırken şu an %70'lerde çalışıyor. Nedenini ve nasıl düzeltebileceğimi bilen varsa söyleyebilir mi? Sistemim şu şekilde:

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün NVIDIA Experience de güncelleme vardı onu yaptım. Bir de NVIDIA Denetim Masası'ndan bazı ayarları değiştirdim. Ama kötü etkileyecek bir şey yapmadım aslında daha çok performans için olan değişiklikler yaptım. Bugün AC Odyssey'e girdiğimde arada bir FPS düşmesi giriyor ve düne kadar ekran kartım %99 çalışırken şu an %70'lerde çalışıyor. Nedenini ve nasıl düzeltebileceğimi bilen varsa söyleyebilir mi? Sistemim şu şekilde:
Denetim masasında yaptığın ayarları geri çek? Orası zaten çok tavsiye edilmiyor. Yeni kurduğun driver ile alakalıda olabilir, eğer denetim masasında ki ayarlarını geri çektiğin halde yine yavaşlık vs. varsa DDU ile ekran kartı driverini kaldır ve eski sürümünü kur.

Bu işlemi uygulayın.

Windows 11 ile uyumlu mu indirince böyle bir dosya geliyor.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-23_233257931.png
    resim_2022-11-23_233257931.png
    89,1 KB · Görüntüleme: 20
Tamamdır çok teşekkür ederim yardımınız için. İyi forumlar.

Arkadaşlar benim sorunum hallolmadı maalesef. Youtube'a biraz bakıp regedit'den bazı ayarları değiştirdim. Biraz daha azaldı droplar ama hâla var. Yardımcı olur musunuz.

Up

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı