RTX 3050 sistemde Texture'lar tam yüklenmiyor

enisreiz

Hectopat
God of War, Elden Ring, Cyberpunk, CoD WW2, Forza Horizon gibi oyunlarda eklentilerde görüldüğü gibi texturelar tam yüklenmiyor ve FPS dropları yaşıyorum. DDU ile silip yeniden yükledim driverları, dosyaları doğruladım, oyunların her grafik ayarını denedim sorun var hep. Oyunlar korsan vs. de değil.

Sistemim: RTX 3050 i5 11400F 16 GB 3200MHz.

Dosya Ekleri

• Forza Horizon 5 Screenshot 2022.04.07 - 18.01.53.48.jpg
    420,5 KB · Görüntüleme: 73
  • Forza Horizon 5 Screenshot 2022.04.07 - 18.02.52.72.jpg
    486,7 KB · Görüntüleme: 45
Oyunlar SSD'ye mi kurulu? SSD modeli nedir?

Ben fotoğrafta yüklenmemiş bir doku göremedim.

Oyunlar SSD'ye mi kurulu? SSD modeli nedir?

M.2 SSD'ye kurulu. Normal SSD ve HDD de var ayrıyeten ama hepsinde sonuç aynı maalesef. Aslında 3-4 ekran fotosu daha koymuştum eklentilere farklı oyunlardan ama siteye yüklenmemiş sanırım. Ayrıca sistem bu komple diğer soran arkadaş için: Leo 5T11-RTX3050 - Game Garaj
Ben fotoğrafta yüklenmemiş bir doku göremedim.

Dostum arkadaki çimenlere bakarsan durumu anlarsın. Oyunun grafik ayarları ekstreminde üstünde olmasına rağmen.

Antstropic filtreleme gibi geldi bana doku değil de... NVIDIA Denetim Masası'ndan doku filtreme özelliklerini gözden geçirin yükseltin veya alçaltın doku yüklenmemesi değil bu https://www.technopat.net/sosyal/eklenti/maxresdefault-jpg.259558/ doku yüklenmemesi bu oluyor. Senin sorunu keskinlik gibi duruyor.

Dostum analizin çok doğru. Bütün oyunlar, ateşin üzerinde oluşan har gibi görünüyor bulanık ve har gibi işte. Dediğin şeyi tam olarak 3D ayarların yönetilmesi bölümünden mi yapacağım biraz daha yardımcı olursan çok sevinirim.

Render sıkıntıları bazen depolama kaynaklı olabiliyor. Bizzat kendim yaşadım. Oyunun yüklü olduğu depolama birimine sağlık testi yapabilirsiniz.

Her şeyi bir kaliteye getir bakayım dostum eğer devam ederse başka şeyden kaynaklı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…