RTX 3050 sistemin ekranında çizgiler oluştu ancak sistemi kapatıp açtıktan sonra düzeldi

ufxan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi akşamlar. 4 gün önce yeni bir sistem aldım ekran kartım RTX 3050 işlemcim i3 12.nesil 16 GB RAM bulunuyor. GTA 5 oynuyordum sonra Google'dan Instagram'a girdim ve Google'ı kapattıktan sonra aşırı derecede kısa çizgiler oluştu ekran birbirine girdi diyebilirim. Hiçbir şey seçilmiyordu. Tek çare olarak bilgisayarı Power tuşundan kapatıp geri açtım. Sizce sorun nedir? Teknik desteğe ihtiyaç var mıdır? İlginiz için teşekkür ederim.

Monitörün eski mi ve HDMI to VGA tarzı dönüştürücü kullanıyor musun? Eğer cevabın evet ise, bu dönüştürücüyle alakalı bir problem yaşamış olabilirsin.

Monitörün eski mi ve HDMI to VGA tarzı dönüştürücü kullanıyor musun? Eğer cevabın evet ise, bu dönüştürücüyle alakalı bir problem yaşamış olabilirsin.

Monitörüm eski değil sıfır cihaz. 144Hz 4ms HDMI kullanıyorum. Bilgisayarı kapattıktan sonra monitörden cızırtı gibi bir ses geliyor çok fark edilmiyor dikkatli dinleyince anlaşılıyor. Hz düşürünce ses azalıyor monitör çalışırken ancak 144Hz yapınca düşük Hz nazaren fazla cızırtı çıkarıyor.

Geri
Yukarı