RTX 3050 Ti laptop oyunlarda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

KürşaT0

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 3200MHz
Ekran kartı
3050ti mobil
İşlemci
ryzen 7 4800h
İyi sosyaller, başlıktaki gibi FPS sıkıntısı çekiyorum ve hiç olmaması gereken bir şey bu.
144Hz ekranım var ve kullanamıyorum LoL'de, CS:GO'da vb böyle basit oyunlarda FPS sıkıntısı çekiyorum.
Bir laptoptan oynuyorum ve iki ekran kartım var ben 3050 Ti mı kullanmak istiyorum ve olmuyor onun yanı sıra işlemcim de tam performansını vermiyor ve bundan bayağı bir şikayetçiyim yani LoL oynarken oyun başı 144 görüyorum sonra yavaş yavaş 70e kadar düşüyor ne yapmam lazım bayağıdır kafa yoruyom ve çok sinir oluyorum 20bin lira verdiğim bir laptop bunları vermemesi lazım bu değerler imkansız ya.
Beni ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz?

Laptoplarda genel bir kural vardır. (üst düzey laptoplar hakkında fikrim yok)
Manuel karıştırmadığın sürece pil de dahili GPU'yu, kablo takılıyken harici GPU'yu kullanır.
Oyun oynuyorsan fişin takılı olduğundan emin ol.
Ama şu var ki, eski oyunlar haricinde 3050 bu FPS değerlerini karşılayacak bir GPU değil.
Özellikle laptoplarda harici GPU'ların, masaüstüne binaen kırpılmış mobil GPU'lar olduğunu göz önüne getirirsek, değerlerinin normal olduğunu söyleyebilirim.

Teşekkür ederim bende konuyu yazdıktan sonra biraz araştırınca değerlerin normal olduğun öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı