Çözüldü RTX 3050 Ti Lenovo Gaming 3 düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lightning07

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 10 gün önce aldığım Lenovo Ideapad Gaming 3 bilgisayarıma Windows 10 kurulumu yaptım ancak performans az gibi geliyordu. Ben de Windows 11'e yükselttim ancak hala aynı sistemim ve FPS'lerim:
RTX 3050 Ti.
i5-11300h
16 GB RAM.
512 GB SSD.

Valorant düşük ayarlar 140-180 FPS.
CS:GO düşük-orta ayarlar 100-160
Minecraft 220 FPS civarı.

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videodaki gibi yüksek performans seçeneğini seçin ve dediğim uygulamayı indirip o ayarı da yapın.
Pc güç seçeneklerinden yüksek performans moduna alın daha sonra Microsoft Store'dan Lenovo Vantage uygulamasını yükleyip oradan da performans kipini seçin. Ayrıca güncellemelerinizi de bu uygulamadan kontrol edebilirsiniz.

Pc güç seçeneklerinden yüksek performans moduna alın daha sonra Microsoft Store'dan Lenovo Vantage uygulamasını yükleyip oradan da performans kipini seçin. Ayrıca güncellemelerinizi de bu uygulamadan kontrol edebilirsiniz.
Hocam güç seçeneklerinden sadece dengeli gözüküyor. Diğer uygulamayı da indireceğim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımın eski laptopunda işlemci ile oynuyormuş yanlışlıkla oyunları ondan düşük performans veriyordu. Öyle bir şey olabilir mi bilmiyorum dahili ve harici GPU olayı bir araştır derim.

Videoyu ileriye al gösteriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Videoyu ileriye al gösteriyor.
Hocam oradaki uygulamalar Windows'un kararına bırak yazıyordu ama zaten Windows da yüksek performansı seçmiş

Bu videodaki gibi yüksek performans seçeneğini seçin ve dediğim uygulamayı indirip o ayarı da yapın.

Çözüm

Teşekkür ederim hocam oldu diğer uygulamayı da kurdum başka ne önerirsiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı