RTX 3050 Ti sistemde Valorant 80 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

EwigeS

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar, bende i5 11400H, 16 GB RAM ve RTX 3050 Ti var. Ultra ayarlarda normalde 140 FPS alırken Windows 11 yapınca bilgisayarı şimdi 60-70-80 FPS alıyorum. Arada bir 140 FPS oluyor tekrardan ama oyunu kapatıp açınca tekrar FPS düşüyor. Bir şey anlamadım. Neden böyle oluyor?

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun olduğundan dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz. Grafikleri yüksek yapıp ağırlığı ekran kartına vermeyi deneyin.

Valorant işlemci ağırlıklı bir oyun olduğundan dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz. Grafikleri yüksek yapıp ağırlığı ekran kartına vermeyi deneyin.

Ayarlar en yüksekte ve işlemcinin %80 falan kullanıyordu.
Arkadaşlar, bende i5 11400h, 16 GB RAM ve RTX 3050 Ti var. Ultra ayarlarda normalde 140 FPS alırken Windows 11 yapınca bilgisayarı şimdi 60-70-80 FPS alıyorum. Arada bir 140 FPS oluyor tekrardan ama oyunu kapatıp açınca tekrar FPS düşüyor. Bir şey anlamadım. Neden böyle oluyor?

Arkadaşlar hallettim şimdilik virüs programı indirdim ve tarattım birkaç bir şey sildi ve bilgisayar hızlandı FPS falan düzeldi şimdilik. Yine de teşekkür ederim.

Geri
Yukarı