RTX 3050 Ti sistemde Valorant'ta fare döndürülünce FPS 30 oluyor

Murat Dumanlı

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ilk olarak sistemim i7 12. nesil RTX 3050 Ti 16 GB RAM olmak üzere sistemsel oldugunu düsünmedigim bir sorunla karşı karşıyayım. Ne yapsam çözemedim. Valorant oynarken kullandıgım dandik A101 faresi ile hiçbir sorun yoktu ve fareyi yükselterek ASUS TUF M3'e geçtim fakat Valorant'ta fareyi döndürdüğümde 300 FPS'lerden 30'lara kadar durmaksızın drop yiyordu, be nde araştırdım aynı sorunları yaşayanlar vardı ve aynı fareden, ben de herhalde ASUS'un yazılımsal sıkıntısı var dedim ve iade ettim sonra yine mouse aldım. Bu sefer Razer DeathAdder V2 mini fakat yine aynı sorunu yaşıyorum. Her döndürdüğümde oyun acayip kasıyor. Yazılımsal olarak düşündüm ama iki mouse driverı da bozuk ve sıkıntılı olamaz. 1000 Hz olayı derseniz de PC donanımı düşük yine kasmaması lazım. En son dedim laptop oldugu icin 2 ekran kartı var ikisini de geçişli kullandıgı icin mi kasıyor? Ama yine olmadı Valorant'ı özellikle 3050 Ti'yı kullanması için NVIDIA panelden ayarladım fakat düzelmedi. Bu sıkıntı sadece Valorant'ta oluyor. CS'de hiçbir sıkıntı yok. Ne olur arkadaşlar bilen ya da tahmini olan varsa bir yardım edebilirse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ilk olarak sistemim i7 12. nesil RTX 3050 Ti 16 GB RAM olmak üzere sistemsel oldugunu düsünmedigim bir sorunla karşı karşıyayım. Ne yapsam çözemedim. Valorant oynarken kullandıgım dandik A101 faresi ile hiçbir sorun yoktu ve fareyi yükselterek ASUS TUF m3'e geçtim fakat Valorant'ta fareyi döndürdüğümde 300 FPS'lerden 30'lara kadar durmaksızın drop yiyordu, be nde araştırdım aynı sorunları yaşayanlar vardı ve aynı fareden, ben de herhalde ASUS'un yazılımsal sıkıntısı var dedim ve iade ettim sonra yine mouse aldım. Bu sefer Razer DeathAdder V2 Mini fakat yine aynı sorunu yaşıyorum. Her döndürdüğümde oyun acayip kasıyor. Yazılımsal olarak düşündüm ama iki mouse driverı da bozuk ve sıkıntılı olamaz. 1000 Hz olayı derseniz de PC donanımı düşük yine kasmaması lazım. En son dedim laptop oldugu icin 2 ekran kartı var ikisini de geçişli kullandıgı icin mi kasıyor? Ama yine olmadı Valorant'ı özellikle 3050 Ti'yı kullanması için NVIDIA panelden ayarladım fakat düzelmedi. Bu sıkıntı sadece Valorant'ta oluyor. CS'de hiçbir sıkıntı yok. Ne olur arkadaşlar bilen ya da tahmini olan varsa bir yardım edebilirse çok sevinirim.

Saf girdi süresi açıksa kapamayı deneyebilirsin buna benzer bir sorunu böyle çözmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı