RTX 3060 8 GB vs RX6600 12 GB

FH5 80 FPS, God Of War 60 FPS, Elden Ring 60 FPS gibi değerleri 15-20ms Frametime alıyorsunuz.
Yeni sistem toplarken artık iyi bir yatırım tavsiyesi olmuyor ne yazık ki.
8 GB VRAM'de artık yetersizliliğini gün yüzüne çıkarmaya başladı.
Geleceğe dönük değil zaten burada bahsedilen kartlar normal olarak, Biz sadece aralarında kıyas yapıyoruz günümüz şartlarına göre. Ve hala oyunları yüksek-ultra ayar kasmadan oynatan bi karta kötü dediniz biraz abartı oldu dikkatımi çekti yorumun mevzu bu :D Ve bu arada 8GB FHD için hala yeterli yetecektirde.

Pardon arkadaşlar RX6600 değil RTX 3060 8 GB vs RX 6700 XT 12 GB yazacaktım değerlendirmenizi ona göre yapabilirsiniz ve ben sadece ekran kartı almayacağım bunlardan birisinin bulunduğu bir hazır sistem alacağım onu da söyleyeyim.
6700XT 3060Tİ dan bile güçlü bi kart. Düz 3060 8GB modeli yanından bile geçemez. XT seçebilirsin gönül rahatlıgı ile ama alacağın sistemlerin linkini atarsan daha verimli olur yardımcı oluruz fiyatları konusunda veya özelleştirme.

Başlığı görünce aklıma hemen sadece VRAM'e bakarak karar verilmez diyenler geldi 🙂 1080p için 8 GB yeterli gelebilir ama 1440p ye geçince durum tersine dönüyor. Bu yüzden amacınız eğer 1440p ve üstü oyunculuk ise ve hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız 8 GB dan uzak durun.

Son düzenleme:
Pardon arkadaşlar RX6600 değil RTX 3060 8 GB vs RX 6700 XT 12 GB yazacaktım değerlendirmenizi ona göre yapabilirsiniz ve ben sadece ekran kartı almayacağım bunlardan birisinin bulunduğu bir hazır sistem alacağım onu da söyleyeyim.
RX 6700 kullancısı olarak XT modelini tavsiye edebilirim.

Geri
Yukarı