RTX 3060 bilgisayar 30 saniyede açılıyor

İlhan TC

Centipat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar INTEL I5 12400F-MSI RTX3060 VENTUS-PRO H610M-E-CRUCIAL 1TB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da sistemin aynısını kullanıyorum SSD var ve 30 saniyede açılıyor başka arkadaşımda GT730'lu sistem ve HDD var benimkinden daha hızlı açılıyor. Neden böyle bu sorunu nasıl çözerim?
Başlangıçta açılan çok fazla program varsa olabilir. Görev yöneticisinden kontrol eder misin?

30 saniyenin doğal olduğuna emin misiniz hocam? Linkteki sistemde bulunan SSD benim SSD'me göre üç kat iyidir ama benim bilgisayarım en fazla 12-13 saniyede açılıyor.

Arakadasta bu değerlerde 512 GB SSD var o da 25-30sn civarında açılıyor.

Merhaba arkadaşlar INTEL I5 12400F-MSI RTX3060 VENTUS-PRO H610M-E-CRUCIAL 1TB SSD-16GB RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da sistemin aynısını kullanıyorum SSD var ve 30 saniyede açılıyor başka arkadaşımda GT730'lu sistem ve HDD var benimkinden daha hızlı açılıyor. Neden böyle bu sorunu nasıl çözerim?

Sistemin hangi aşamada geciktiği önemli, anakart logosu mu geç geliyor, logodan sonra Windows açılışı mı gecikiyor?

Sistemin hangi aşamada geciktiği önemli, anakart logosu mu geç geliyor, logodan sonra Windows açılışı mı gecikiyor?

Hocam güç tuşuna basıyorum ilk siyah ekran sonra MSI logosu ama 3 saniye o sürüyor sonra Windows yeri arka planlı kısım geliyor sonra açılıyor bunların hepsi 30 saniye sürüyor.

Hocam güç tuşuna basıyorum ilk siyah ekran sonra MSI logosu ama 3 saniye o sürüyor sonra Windows yeri arka planlı kısım geliyor sonra açılıyor bunların hepsi 30 saniye sürüyor.

BIOS güncelleyip, CSM'yi kapatıp, Fastboot'u aktif etmek kayda değer hızlanma sağlayacaktır, temiz Windows kurulumuda açılışı bayağı hızlandırır.

CSM'yi kapatmak için sistemin UEFI kurulu olması gerekiyor yoksa boot etmez.

Geri
Yukarı