RTX 3060 Gaming X Dual alınır mı?

2060 Super'dan 3060'a geçmeyi düşünüyorsun yani böyle absürt bir şeyi niye yapıyorsun bir anda %50 performans farkı olmayacak bilgin olsun en fazla %10 fark olur 2060 Super ile, 2060 kullanan biri olsan tamam derim 2060 Super kullananlar için 3000 tarafındamin 3060 Ti ve üstüne geçmesi gerek ki performans farkına değsin hatta 2060 kullananlar için bile 3060 Ti ve üstüne geçmeli ki performans farkına değsin.

3 fanlı bir modele göre o değerler yüksek kartta veya kasanızın hava akışında problem vardır.

Zaten arada çok bir FPS farkı yok onu biliyorum amacımda 7-8FPS fazla almak için değil çok ısındığı için bu durum canımı sıkıyor bende isterim tabii 3060 Ti ve üzeri bir kart almayı ama piyasa berbat kart yok zaten özellikle Ti kartlar yok gibi bir şey.

Evet 3 fanlı dev gibi bir kart ama bu sıcaklıkları görünce canımı sıkıyor kasamın hava akışı bayağı güzel 3 adet önde 74CFM fan var 4 adet egzoz fan var ama kartın ısınmasına engel olmuyor anlamış değilim.
Açıkçası o kartın o kadar ısınmaması lazım. Bence bir servise gönderin veya kasanızın hava akışını kontrol edin.

Evet herkes böyle söylüyor ama ısınıyor ve ekstra o kadar para verip bu denli ısınması çok canımı sıkıyor hava akışında problem yok yukarıda yazdığım şekilde.

Servise göndermeyi düşündüm ama şimdi göndersem başıma bunlar gelecek kesin klimalı bir ortamda test edecekler uzay montaj 76-80 arası bir şey çıkar muhtemelen derece sorun yok deyip gönderecekler geriye sorun olsa bile değişim çıkmaz iade çıkar iade fiyatı ise ucuz olacağı için mantıklı gelmiyor daha yüksek fiyata satmak varken.
Zaten arada çok bir FPS farkı yok onu biliyorum amacımda 7-8FPS fazla almak için değil çok ısındığı için bu durum canımı sıkıyor bende isterim tabii 3060 Ti ve üzeri bir kart almayı ama piyasa berbat kart yok zaten özellikle Ti kartlar yok gibi bir şey.

Evet 3 fanlı dev gibi bir kart ama bu sıcaklıkları görünce canımı sıkıyor kasamın hava akışı bayağı güzel 3 adet önde 74CFM fan var 4 adet egzoz fan var ama kartın ısınmasına engel olmuyor anlamış değilim.

Evet herkes böyle söylüyor ama ısınıyor ve ekstra o kadar para verip bu denli ısınması çok canımı sıkıyor hava akışında problem yok yukarıda yazdığım şekilde.

Servise göndermeyi düşündüm ama şimdi göndersem başıma bunlar gelecek kesin klimalı bir ortamda test edecekler uzay montaj 76-80 arası bir şey çıkar muhtemelen derece sorun yok deyip gönderecekler geriye sorun olsa bile değişim çıkmaz iade çıkar iade fiyatı ise ucuz olacağı için mantıklı gelmiyor daha yüksek fiyata satmak varken.

Şimdi ise bir süre beklemeyi düşünüyorum 2-3 ay kartı sattım ama artık param elimde ama ekstra cebimden 2200TL verip 2060S'den 3060'a geçmek pek de istemiyorum o fiyat varkı az değil çünkü benim için.
Sizce stoklar ne olur arkadaşlar birkaç aya 3060 öncesinde bulunmuyordu bu kadar mesela.
8k-9k bütçeye 3060 Ti veya 3070'ler görür müyüz acaba yoksa beklemek hatamı olur bilemiyorum bekleyip üst model almak güzel geliyor ama.

Şimdi ise bir süre beklemeyi düşünüyorum 2-3 ay kartı sattım ama artık param elimde ama ekstra cebimden 2200TL verip 2060S'den 3060'a geçmek pek de istemiyorum o fiyat varkı az değil çünkü benim için.
Sizce stoklar ne olur arkadaşlar birkaç aya 3060 öncesinde bulunmuyordu bu kadar mesela.
8k-9k bütçeye 3060 Ti veya 3070'ler görür müyüz acaba yoksa beklemek hatamı olur bilemiyorum bekleyip üst model almak güzel geliyor ama.
Ben Rx 5700XT Pulse modelini kullanıyorum ki orta seviye bir soğutma ve odam bütün gün güneş alıyor ve sıcaktan durulmuyor odada buna rağmen 1 saatlik stres testinde 74 ün üzerine çıkmadı. Açıkcası Aorus modeli üst seviye olduğu için o kartın max 70 derece falan olması gibi düşünüyorum. Benim kartım ısınan bir model olmasına rağmen oyunlarda 55 derece falan bence siz servise gönderin. Paranızı boşuna harcamayın servis sonucunu beklemeden.

Ben RX 5700XT Pulse modelini kullanıyorum ki orta seviye bir soğutma ve odam bütün gün güneş alıyor ve sıcaktan durulmuyor odada buna rağmen 1 saatlik stres testinde 74'ün üzerine çıkmadı. Açıkçası Aorus modeli üst seviye olduğu için o kartın Max 70 derece falan olması gibi düşünüyorum. Benim kartım ısınan bir model olmasına rağmen oyunlarda 55 derece falan bence siz servise gönderin. Paranızı boşuna harcamayın servis sonucunu beklemeden.

Benim odamda öyle ama kışında çok bir şey değişmiyor o yüzden zaten canımın sıkılması.
Evet bu kartı üst seviye diye aldım ama o kadar para verip ama bu dereceler bu karta fazla bu derecelerde çalışması sorun etmesem gider (1k ucuza aldığım zamanlar) Ventus winforce modelini alırdım onlar bu derecelerde çalışıyor zaten.
Teşekkür ederim fikriniz için ama sattım artık kartı.
Beklemeyi düşünüyorum şimdi ise ama halen kararsızım.

Geri
Yukarı