RTX 3060 - i5 12450H sistemde durduk yere mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

TheParadox

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Crucial 32x2 GB 3200 MHz DDR4 CT32G4SFD832A CL22
SSD veya HDD modeli
Crucial P3 Plus 2TB SSD Gen 4x4
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
Lenovo LNVNB161216
İşlemci
Intel core i5 12450H
Merhaba arkadaşlar. Store'dan indirdiğim Whatsapp üzerinden mesaj okurken birden mavi ekran hatası aldım. İlgili DMP dosyasını paylaşıyorum. Lenovo Ideapad Gaming 3 laptopumu 1 ay önce aldım, tamamen memnunum ancak bu hatanın sebebini merak ettim. Teşekkür ederim.

Drive: 100523-22218-01.dmp

Kart sürücün eğer güncel değilse güncellemen lazım çünkü hatanın ana sebebi karta işaret ediyor.

Rich (BB code):
MODULE_NAME: nvlddmkm

IMAGE_NAME: nvlddmkm.sys

Bir de Lenovo Vantage yazılımı üzerinden ağ ayarlarıyla oynamış mıydın?

Kart sürücün eğer güncel değilse güncellemen lazım çünkü hatanın ana sebebi karta işaret ediyor.

Rich (BB code):
MODULE_NAME: nvlddmkm

IMAGE_NAME: nvlddmkm.sys

Bir de Lenovo Vantage yazılımı üzerinden ağ ayarlarıyla oynamış mıydın?

Ekran kartını yaklaşık 1 hafta önce güncelledim, Vantage üzerinde ise ağ konusunda, Wifi Güvenliği aktif, Ağ yükseltme devredışı. Ağ ile ilgili bir ayara ellemedim geldiği haliyle kullanıyorum, geçtiğimiz günlerde intel'in sitesinden Arc Control'ü de kurmuştum ve wifi/ethernet driverini güncelledi birkaç gün önce. Ondan kaynaklanabilir mi ki acaba? Diğer türlü tüm driverlar güncel yanlış değilsem.

Ekran kartını yaklaşık 1 hafta önce güncelledim, Vantage üzerinde ise ağ konusunda, Wi-Fi Güvenliği aktif, Ağ yükseltme devre dışı. Ağ ile ilgili bir ayara ellemedim geldiği haliyle kullanıyorum, geçtiğimiz günlerde Intel'in sitesinden Arc Control'ü de kurmuştum ve wifi/ethernet driverini güncelledi birkaç gün önce. Ondan kaynaklanabilir mi ki acaba? Diğer türlü tüm driverlar güncel yanlış değilsem.

Intel Arc'ın kendisinin direkt sıkıntılı olduğunu biliyorum bu aralar. Çok RAM tüketimi yapıyormuş, bir kontrol et derim. Ekran sürücülerin güncel ise bir sorun yok. Tek seferlik bir şey de olabilir bu durum.

Intel Arc'ın kendisinin direkt sıkıntılı olduğunu biliyorum bu aralar. Çok RAM tüketimi yapıyormuş, bir kontrol et derim. Ekran sürücülerin güncel ise bir sorun yok. Tek seferlik bir şey de olabilir bu durum.
Teşekkür ederim bilgi için. Arc'ı kaldırmamda bir sakınca olmaz sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı