RTX 3060 için 500W PSU yeter mi?

500W bir PSU yeter. 650W alın falan diyen arkadaşlar yapmayın, lütfen. RTX 3060 Ti bile 200-210W tüketiyor.

650W alın demedim bütçenizi önerirseniz daha uygun şeyler bulabilirz dedim.

650W alın demedim bütçenizi önerirseniz daha uygun şeyler bulabilirz dedim.
Ben genel bir yorum yaptım. Modüler ya da daha iyi bir güç kaynağı isteniyordur, o ayrı. Ama çat diye 650W PSU önermek çok manasız. Kaldı ki sizin yorumunuza odaklanırsam yine bol kablo yoğunluğu bulunan, orta seviye ürünler sunulmuş. Daha iyi bir ürüne geçilecekse en azından seviyesi yüksek ve modüler parçalar önerilmeli. Bütçe yoksa zaten mevcut güç kaynağı yeter. High Power yani. Inca falan değil.

500W bir PSU yeter. 650W alın falan diyen arkadaşlar yapmayın, lütfen. RTX 3060 Ti bile 200-210W tüketiyor.

Daha sağlıklı olur hocam. Hem sonrasında değiştirmeye de gerek kalmaz.

Daha sağlıklı olur hocam. Hem sonrasında değiştirmeye de gerek kalmaz.
Konudaki soru nedir? Bu ekran kartı için bu PSU yeterli mi? Cevap: Evet. Yeni bir güç kaynağı alacağına UPS bile edinebilir. Faydasını da görür. Temel soruya cevap vermek lazım. He kullanıcı der: "Ben bundan memnun değilim, öneri sunabilir misiniz?". O zaman Corsair, ASUS, Seasonic falan yığılır.

Konudaki soru nedir? Bu ekran kartı için bu PSU yeterli mi? Cevap: Evet. Yeni bir güç kaynağı alacağına UPS bile edinebilir. Faydasını da görür. Temel soruya cevap vermek lazım. He kullanıcı der: "Ben bundan memnun değilim, öneri sunabilir misiniz?". O zaman Corsair, ASUS, Seasonic falan yığılır.
NVIDIA 550 demiş. 500 ucu ucuna. O yüzden dedim.

Bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirim.

Bütçe belirtirseniz daha uygun PSU'lar sunabiliriz.

Bütçem 400-500TL arası Kara Cuma için gerekirse 600 de olur.

Bütçem 400-500TL arası Kara Cuma için gerekirse 600 de olur.

Peki siz değiştirmek istiyor musunuz yani 400-500 ₺ gibi bütçeye düzgün bir markalardan 500W alırsınız. Şu an sizin elinizdeki yeterli zaten fakat işinizi garantiye almak istiyorsanız daha düzgün bir PSU'ya sahip olmak istiyorsanız gene de 400-500₺ civarlarında 650wlara bakabilirim isterseniz tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da buradaki rehberi izleyerek kendi kararınızı kendinizde verebilirsiniz tamamen sizin seçiminizdir.

Peki siz değiştirmek istiyor musunuz yani 400-500 ₺ gibi bütçeye düzgün bir markalardan 500W alırsınız. Şu an sizin elinizdeki yeterli zaten fakat işinizi garantiye almak istiyorsanız daha düzgün bir PSU'ya sahip olmak istiyorsanız gene de 400-500₺ civarlarında 650wlara bakabilirim isterseniz tabii.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ya da buradaki rehberi izleyerek kendi kararınızı kendinizde verebilirsiniz tamamen sizin seçiminizdir.

Tamamdır teşekkürler gene de bana öneri olarak link atabilirsiniz buradan iyi akşamlar.

Geri
Yukarı