RTX 3060 ile i5 10400F'li sistem uyumlu mu?

Turkish Rap

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımda ekran kartını yükseltmek istiyorum ama diğer parçalar ile performans açısından bir orantısızlık ya da parçanın kasaya sığmaması gibi bir problem olabilir mi? (boyutları aynı duruyor) oyunları genellikle cihazı fazla zorlamadan orta ayarlarda oynarım.
Yazmış olduğum sisteme linkteki ekran kartı uyum sağlar mı?

Almak istediğim: Galax GeForce RTX3060 1-Click OC LHR 12GB 192Bit GDDR6 RTX 3060 Ekran Kartı (36NOL7MD1VOC) | Teknobiyotik

Şu an kullanılan ekran kartı: GAINWARD GeForce GTX 1650 GHOST 4GB D6 GDDR5 128 Bit Ekran Kartı - Gaming.Gen.TR
Kasa: Dark Diamond PRO Mesh 4x12cm FRGB Fan, Full Akrilik Yan Panel, USB 3.0 Bilgisayar Kasası (DKCHDIAMONDPROMS) | Teknobiyotik
Anakart: B460M-A PRO
İşlemci: Intel® Core™ i5-10400F Processor (12M Cache, up to 4.30 GHz) - Product Specifications | Intel
PSU: XPG Pylon 650B-BKCEU 650W 80 Plus Bronze 120mm Gaming Power Supply - incehesap.com
Diğerleri: 16 GB DDR4 RAM, 250 GB SSD 1 TB HDD mevcut (yükseltme düşünüyorum)
Harici olarak yazmam gereken bir parça varsa belirtiniz teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciyi yükseltirseniz iyi olur 3060 la biraz darboğaz yapabilir. Ama yeterlidir

Mevcut islemcinle 3060 da yasayacagin darboğaz genel olarak sorun olmaz. Gönül rahatligiyla kullanabilirsin.

Ama o kartı sıfır almayın.
Bunu birkaç yerde daha okumuştum neden sıfır alınmasını istemiyorlar? fiyat olarak başka alternatifler yada yeni kartlarda yaşanan problemler mi var?

Bunu birkaç yerde daha okumuştum neden sıfır alınmasını istemiyorlar? Fiyat olarak başka alternatifler ya da yeni kartlarda yaşanan problemler mi var?

Az bir bütçe daha çıkıp 4060 alınabilir yeni nesil varken eski nesile niye para veresin.

Az bir bütçe daha çıkıp 4060 alınabilir yeni nesil varken eski nesile niye para veresin.
Eski nesil cunki. Ayrıca 2.elden o fiyata çok daha güçlü ve uzun ömürlü kart alabilirsin.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler tercihim RTX 4060 dan yana olacak. İlk çıktıklarındaki yüksek fiyatlardan ve sistemimden dolayı "bunlar beni aşar" deyip hiç kontrol etmemiştim. Benzer sistemlerin oyun test videoları aradaki fiyat farkına değeceğini gösteriyor :)

Geri
Yukarı