RTX 3060 ile oyunlarda dokuların kötü görünmesi

Daha fazla  
Daha önce de oyunlarım bulanık diye konu açmıştım ancak çoğu kişi görüntünün normal olduğunu savunmuştu. Bugün NFS Heat indirdim ve sorunu en net bu oyunda gözlemleyebildim. Şu görsel sizce 1080p son ayarlarda çekilmiş olabilir mi?

Ekran Görüntüsü (644).jpg

Detay resmen yok. 360 pikselde oynuyormuşum gibi. Arabanın arka camındaki yazı okunmuyor. Etrafta garip bir "film grain" efekti var gibi.
Bunun üzerine ayarlardan çözünürlük ölçeklemeyi yüzde 100'den yüzde 200'e çektim. Arabanın detayları biraz daha netleşti ancak hala daha bir kalite sorunu vardı.
Bundan sonraki ekleyeceğim görüntüler %200 ölçekte çekilen görüntüler.

Ekran Görüntüsü (656).png

Ekran Görüntüsü (657).png

Ekran Görüntüsü (661).png

Ekran Görüntüsü (662).png

Ekran Görüntüsü (669).png

InkedEkran Görüntüsü (658)_LI.jpg

InkedEkran Görüntüsü (663).jpg

InkedEkran Görüntüsü (665)_LI.jpg

Ekran Görüntüsü (677).png

75.jpg

76.jpg

79.jpg

Gördüğünüz gibi tabelalarda, uzaktaki nesnelerde, yazılarda bir bulanıklık söz konusu. Eğer söz konusu nesneyi karşıma alıp 20-30sn civarı beklersem kademe kademe anca netleşiyor.
Bu durumun nedeni darboğaz olabilir mi? 1080P'de R5 2600 ile beraber kullanıyorum RTX 3060'ı. Kaldı ki son fotoğraflarda darboğaz olmasın diye çözünürlük ölçeğini fulledim. Ekran kartı tamamen kullanılıyor ancak yine de işlemci kullanımım çok fazla. Değerler mevcut sol üstte.

Sorun oyunda değil bu arada. Aynı şey Control oyununda da mevcut.

Dosya Ekleri

• 77.jpg
    77.jpg
    348,8 KB · Görüntüleme: 196
Son düzenleyen: Moderatör:
Her oyunda oluyor mu bu? NFS: Payback ve 2015'te anti-aliasing çalışmaması gibi saçma hatalarla karşılaşmıştım.

Her oyunda oluyor mu bu? NFS: Payback ve 2015'te anti-aliasing çalışmaması gibi saçma hatalarla karşılaşmıştım.
Controlde de aynısı var.

Ekran Görüntüsü (607).pngEkran Görüntüsü (608).png

Oyun HDD'nin içinde mi SSD'nin mi?
HDD'ye yüklü. Ancak sorunun bundan kaynaklandığını düşünmüyorum. RX 580 varken aynı HDD üzerinden RDR2, GTA 5, Forza Horizon, Control vb birçok oyunu sorunsuz oynuyordum.

Çözünürlük ölçeği %100 iken çekilmiş fotoğraflar. Vice City oynuyor gibiyim.

Ekran Görüntüsü (686).pngEkran Görüntüsü (687).pngEkran Görüntüsü (689).pngEkran Görüntüsü (690).png

Yeni konular

Geri
Yukarı