RTX 3060 madencilik performansı düşüyor

Bende12

Decapat
Daha fazla  
Merhaba herkese.
3060 V1 ekran kartım ile Mining'e başladım 47 MHz hız ile kazım yapıyorum yatana kadar! Ekranı kapıyorum yatıyorum sabah kalktığım kazım hızı 26-30 filan düşmüş, ekranı açar açmaz bir sonraki kazım 36 kademeli olarak 47 dönüyor. İşe gidiyorum, geldiğimde yine kazım hızı 25-30 MHz düşmüş. Ekranı açıyorum sonraki kazım yine 47 MHz!
Ben hiçbir şey anlamadım bildiğin kontrol etmediğimde çalışmayan işçi gibi yavaş ben kontrol ederken 47 MHz.

3060 ekran kartları aktif bir görüntü çıkışına bağlı olmak zorunda. Monitörü kapattığınız an kazım hızı düşer. Ya açık bırakacaksınız, ya da fake HDMI dongle kullanacaksınız.

3060 ekran kartları aktif bir görüntü çıkışına bağlı olmak zorunda. Monitörü kapattığınız an kazım hızı düşer. Ya açık bırakacaksınız, ya da fake HDMI dongle kullanacaksınız.
Aynen böyle ya HDMI dummy kullanacaksınız ya da ekranı açık bırakacaksınız. 470.05 sürümü sadece firmware kilidini aşmaya yarıyor ki zaten sonrasında LHR kartları çıkardıkları için 3060 v1lerin kilidini kaldırdılar. Yani aldığınız hash normal. Sadece ekranı açık bırakın. Ya da dummy kullanın

Son düzenleme:
Aynen böyle ya HDMI dummy kullanacaksınız ya da ekranı açık bırakacaksınız. 470.05 sürümü sadece firmware kilidini aşmaya yarıyor ki zaten sonrasında LHR kartları çıkardıkları için 3060 v1lerin kilidini kaldırdılar. Yani aldığınız hash normal. Sadece ekranı açık bırakın. Ya da dummy kullanın
peki sürücüyüde güncellesemde aynı mhz alır mıyım ?

Değişeceğini sanmıyorum OC ayarlarınız duruyorsa. Çok da güncellemenize de gerek yok açıkçası. Gittiği yere kadar. Onun dışında sizin probleminiz tamamen monitördeki görüntüyle alakalı. Açık bırakın, monitörün parlaklığını kısın. Ben öyle yapıyorum.

Geri
Yukarı