RTX 3060 "Max-Q" ibaresi ne anlama geliyor?

Mairex

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, dün Gaming laptop aldım. i7 10750H ve RTX 3060'lı bir model fakat ekran kartının Max-Q olduğunu fark ettim. Çok da bilgim yok ekran kartlarıyla ilgili. Max-Q olması nedir? Ben RTX 3050 bir yıl sonra idare etmez diye RTX 3060 almıştım. RTX 3060 Max-Q, RTX 3050 Max-P'ye falan denk gelmiyor değil mi veya oyunlarda yine de idare eder mi? Moralim bozuldu açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Max-Q kısıtlamalı, Max-P kısıtlamasız gibi bir şey. Max-P çok daha güçlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Max-Q kısıtlamalı, Max-P kısıtlamasız gibi bir şey. Max-P çok daha güçlü.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar peki Max-Q çok FPS kaybettirirmi yeni oyunları Ultra'da oynamak istiyorum açıkçası.

MSI aldım.

AAA oyunlarda 40FPS falan fark ediyor.

Herkese merhaba, dün Gaming laptop aldım. i7 10750H ve RTX 3060'lı bir model fakat ekran kartının Max-Q olduğunu fark ettim. Çok da bilgim yok ekran kartlarıyla ilgili. Max-Q olması nedir? Ben RTX 3050 bir yıl sonra idare etmez diye RTX 3060 almıştım. RTX 3060 Max-Q, RTX 3050 Max-P'ye falan denk gelmiyor değil mi veya oyunlarda yine de idare eder mi? Moralim bozuldu açıkçası.

Max-P Daha fazla performans veriyor. Max-Q ise daha az performans veriyor. Yüksek sistem isteyen oyunlarda FPS farkı olur.

Geri
Yukarı