RTX 3060 model önerisi

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
RTX 3060 model önerisi alabilir miyim? Mümkünse soğutması çok kötü olmasın. Kasa fanlarım iyi ancak kasanın hava akışı çok iyi değil maalesef. Fanlar sayesinde biraz kurtarıyorum yüksek RPM'de çalıştırarak.

Palit RTX 3060 LHR modeli nasıldır acaba kullanan var mı?

İyi soğutma istiyorsan
Asus, MSI, Gigabyte'dan şaşmıcan
Forumda diğer markaları da övenler vardı. Belki kullanıpta ASUS, MSI, Gigabyte olmayıp soğutması iyi olan kartlar vardır. Gainward, Colorful, Zotac, Palit, Ewga pek çok marka var.

Sıralama şu şekilde olmalı; MSI - ASUS - Palit
Gigabyte kesinlikle uzak durulmalı hata kabul etmiyorlar ve malın arkasında durmuyolar hiçbir şekilde.

Mining yaptığım için çok üst seviyede kalmayan tüm 3060 modellerini kullandım, en kötüleri gigabyte eagle, msi ventus ve zotac gaming oc modelleriydi. Galax, asus dual, palit soğutma ve stabilite olarak daha iyiydi.

Sıralama şu şekilde olmalı; MSI - ASUS - Palit
Gigabyte kesinlikle uzak durulmalı hata kabul etmiyorlar ve malın arkasında durmuyolar hiçbir şekilde.
Gigabyte markasına zaten soğuk yaklaşıyorum. Bugüne kadar hiç bir ürününü almadım.
Mining yaptığım için çok üst seviyede kalmayan tüm 3060 modellerini kullandım, en kötüleri gigabyte eagle, msi ventus ve zotac gaming oc modelleriydi. Galax, asus dual, palit soğutma vs stabilite olarak daha iyiydi.
Palit düşünebilirim fiyatı 9.000 TL şuanda. Elimdeki GTX 1080'i 6000-6500e satarsam güncel teknolojili bir GPU almış olurum hem. 6700K ile darboğaz yapmaz değil mi 3060 zaten güç olarak 1080'den aşırı da güçlü değil belli noktalar hariç diye biliyorum.

Gigabyte markasına zaten soğuk yaklaşıyorum. Bugüne kadar hiç bir ürününü almadım.

Palit düşünebilirim fiyatı 9.000 TL şuanda. Elimdeki GTX 1080'i 6000-6500e satarsam güncel teknolojili bir GPU almış olurum hem. 6700K ile darboğaz yapmaz değil mi 3060 zaten güç olarak 1080'den aşırı da güçlü değil belli noktalar hariç diye biliyorum.
Sağlam darboğaz yapar gibi duruyor online oyunlarda. AAA oyunlarda işlemci kullanımı %75lere kadar çıkıyor, online oyunlarda bi miktar darboğaz yaşarsınız 1080p'de.

Sağlam darboğaz yapar gibi duruyor online oyunlarda. AAA oyunlarda işlemci kullanımı %75lere kadar çıkıyor, online oyunlarda bi miktar darboğaz yaşarsınız 1080p'de.
3060 Ti çok çok yapar zaten ama 3060 zaten 1080 den çok güçlü değil kağıt üzerindeki değerlerde. Bilemedim

ASUS TUF kullandım 6 ay kadar hem mining yaptım hem oyun oynadım miningde 43 44 dereceydi fanları da %50 civarı. Oyunda Max 60 derece gördüm serin çalışıyor tavsiye ederim.

Geri
Yukarı