RTX 3060 neden 2080 Ti'den güçsüz?

Birisinin başında 30 birininde 20 var.

Tamam işte RTX serisinideki kartların baştan iki rakamı yeniliği belli eder.
Son iki rakam ise neslini belli eder.
Mesela GTX 1050 980'den kötü diye baştaki ilk 2 rakamı 8 yapmamışlar

Son düzenleme:
En yeni GPU en güçlüsü olacak değil 2080 Ti zamanının en güçlüsüydü şimdi ise 3090 Ti 3060 ara kart gibi düşünebilirsin bütçe doğrultusunda bütçeye göre teknoloji.

Bütçeniz ne kadar yardımcı olalım çünkü bu konularda pek bir bilginiz yok gibi görünüyor.

Bütçeniz ne kadar yardımcı olalım çünkü bu konularda pek bir bilginiz yok gibi görünüyor.
Açıkçası hazır sistem almayı düşünüyorum. Böylesi daha uygun fiyatlı oluyor gibi. Hem de toplamakla uğraşmam sanırım. Ben düşündüğüm bir sistemi bırakayım siz de yorumlarsiniz.

Anakart hakkında pek bir bilgim yok ama işlemci ekran kartını besler. Depolamanın az olacağını düşünüyorum günümüz oyunları için.

2017'den bu yana 1080 Ti kullanan biri olarak sonuna kadar katılıyorum üzerine yetmedi 2080 Ti fiyatına 2 tane 1080 Ti alınıyordu 1080 Ti bana göre NVIDIA üretti en baba kartlarda ilk sıralarda yerini alır 5 yıllık kart olmasına rağmen 30 serisi ekran kartların çoğunu katlayıp kafa tutuyor.
Not: Şu an 2X 1080 Ti ile mutlu mesut hayatımıza devam ediyoruz.

1080Ti kullanıyorum. Yemin ediyorum o kadar sağlam ki hala. Valla 2018 Ocak ayında almıştım maşşallahı var. Çoğu kartı tokatlıyor.

Soldan 1. rakam neslini belirtirken soldan 2. rakam gücünü belirtir.

Anakart hakkında pek bir bilgim yok ama işlemci ekran kartını besler. Depolamanın az olacağını düşünüyorum günümüz oyunları için.
Ben de depolama hakkında aynı şeyi düşünüyorum. Fakat elimde 2Tb'lik hdd olduğu için çok sorun olmayacak gibi duruyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…