RTX 3060 overclock nasıl yapılmalı?

Ne kadar hız artışı yapar tahmini, otomatik overclock?

Bu konu hala aktif olarak devam etmekte, soruma cevap alamadım ve hala korkularım var. MSI Afterburner'dan otomatik overclock tavsiye eden var mı? Sisteme bir riski var mıdır?

Hocam gerek yok dedim ama sen bir Afterburner'i aç RAM belleğini elleme çekirdek hızını 25 25 arttır sıcaklık 75 dereceyi geçene kadar yükselt ya da FPS düşene kadar dene eğer bir kez yükseltiğinde eskisinden kötü oluyorsa yükseltme.

Hocam gerek yok dedim ama sen bir Afterburner'i aç RAM belleğini elleme çekirdek hızını 25 25 arttır sıcaklık 75 dereceyi geçene kadar yükselt ya da FPS düşene kadar dene eğer bir kez yükseltiğinde eskisinden kötü oluyorsa yükseltme.

Hocam peki OC scanner olayına hakim misin? En az risk onda gibi duruyor. Eğer voltaj değerleriyle oynamadan yapıyorsa OC scanner kullanmak istiyorum.

Hocam peki OC scanner olayına hakim misin? En az risk onda gibi duruyor. Eğer voltaj değerleriyle oynamadan yapıyorsa OC scanner kullanmak istiyorum.

Hocam bu işler teknik işler dediğim gibi buradan ben yapamam illa bir şeyler artsın istiyorsan dediğimi yapabilirsin ama kartın kapasitesi belli deidğim gibi hiç gerek yok.

Ne kadar hız artışı yapar tahmini, otomatik overclock?

Bu konu hala aktif olarak devam etmekte, soruma cevap alamadım ve hala korkularım var. MSI Afterburner'dan otomatik overclock tavsiye eden var mı? Sisteme bir riski var mıdır?

NVIDIA inspector diye bir program var bizzat kendim kullanıyorum MSI Afterburner'dan daha kapsamlı bir program, overclock konusunda ise hız değerlerinizi +10MHz yaparak oyunlarda veya stress testinde test ederek not alın, sıcaklıklar stabil ve sistem gayet iyi çalışıyorsa hızları +10 şeklinde yine arttırın, bir aşamadan sonra ya oyundan atacak ya da mavi ekran verecektir, mavi ekran vermeden önce veya oyundan atmadan önceki hız ayarlarınızı not alın, o ayarlarda sıcaklık anlamında stabilizasyon anlamında halen sıkıntı yoksa bu şekilde devam edebilirsiniz. Overclockun eğer sıcaklıklar stabil ise zararı yoktur.

Geri
Yukarı