RTX 3060 R5 3600 1080p'de darboğaz yapar mı?

GTA 5 Valorant PUBG Mobile.
Yani hem multiplayer hem de FPS oyunları oynuyorum.
O zaman darboğaz yapma ihtimali var. İleride işlemciyi yükseltirseniz sorun olmaz. Yükseltmeseniz de sorun olmaz aslında. Attığım videoyu izleyin, ona göre karar verin bence.

Soğutmanız iyi ise güzel bir overclock ile darboğazı aşabilirsiniz. Ama overclock bilginiz yok ise yapmayın.

2080 Super RTX 3060 Ti ile neredeyse baş başa hatta bazı yerlerde daha iyi, nasıl besliyor?
10400f 3600' den daha iyi bir oyun performansı veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Arkadaş 1080p için sormuş.

Son düzenleme:
2080 Super RTX 3060 Ti ile neredeyse baş başa hatta bazı yerlerde daha iyi, nasıl besliyor?

Hocam 10400F le yapıyor R5 3600 le hayli hayli yapar diyorsunuz R5 3600 daha güçlü bir işlemci Z490 anakart alınmadığı sürece.

RTX 3060 Ti darboğaz yapmıştı bende. Ryzen 5 5600X'e yükselttim.

Ben 1070 ile yükselttim. Darboğaz hesapları falan hikaye insan oynadığı oyunlarda istediği FPS rakamına göre işlemci seçmeli. Yani darboğaz oluyor olmuyor ne fark eder önemli olan siz istediğiniz FPS rakamına ulaşabiliyor musunuz budur. Bana R5 3600XT yetmiyordu, 5600X'e geçtim, çok memnunum şu an.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…