RTX 3060 sistem ekranda siyah küçük kareler çıkıyor

SleepyQ

Hectopat
Ekranda genelde Alt Tab attığımda bir sürü siyah küçük kare oluşuyor ve fareyi hareket ettiğimde bir anda hepsi yok oluyor. Benlik sıkıntı oluşturmuyor ama acaba bir sıkıntının habercisi mi öğrenmek istedim.

PSU: Corsair 650W.
GPU: ASUS Dual RTX3060.

Son düzenleyen: Moderatör:
1060 versiyonunda bile çıkan güncel nvidia/rtx problemidir chromium tabanlı tarayıcılarda ve dx11 tabanlı programlarda çıkabilecek hatadır. son 6 aydır nerdeyse her nvidia kullanıcısı bu hatadan bıkmış durumda ve çözümü yok bir sonraki windows güncellemesinde veya ekran kartı güncellemesinde çözüm bozuluyor

Özetle çözümü yok sürücü kaynaklı problem.
bazı amd kartlarında mevcut problem var
----
ana soruyu kaçırmışım
Kod:
acaba bir sıkıntının habercisi mi öğrenmek istedim.
cihazda bir sıkıntı olmaz korkmanıza gerek gpu'nun yazılımıyla alakalı, oyunda değilken gpu boşta çalışıyor olarak algılıyor. bu da düşük güçte çalışmasına neden oluyor ve düşük güçte çalıştığından anlık görüntü belleğine aktarım hızı yetişmiyor o boşluklar ondan oluşuyor. ayarlardan overvolt yaparsanız bir nebze düzelecektir ama bunun cihazınıza zarar verebileceğini unutmayın.

Son düzenleme:
Benzer sorun Google Chrome kullanırken bende de vardı bu konuda denilenleri yaptım çözülmüştü ama şöyle bir yan etkisi var bu şekilde kullanmanın HDR videolar HDR olarak oynatılamıyor YouTube üzerinde bu ayarı aktif ettiğinizde: YouTube'da 4K videolarda siyah anlık kutucuklar oluşuyor

Geri
Yukarı