RTX 3060 sistem LoL'de düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 11
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
PRIME H610M-K D4
İşlemci
i5 12400F
Yeni bir bilgisayar aldım tek oynadığım oyun LoL ve bilgisayar bu oyunda bechmarkta gördüğüm kadar FPS almıyor, aslında bunda sorun yok fakat almadığı gibi bir de oyuna drop giriyor ve ve oyun başlangıcında aldığım FPS ile sonlara doğru aldığım FPS birbirini hiç tutmuyor.
*Sürücülerim güncel.
*Birkaç arkadaşım o ekran kartının LoL için fazla güçlü olduğunu söylediği için GeForce Experience'tan oyunu optimize ettim, oyun ayarlarını ultraya çektim, bilgisayarın güç seçeneklerini Windows üzerinden dengeliye çektim ve performansa değil de kaliteye önem veren ayarlar yaptım.
*Oyunla ilgili bir sorun olarak düşündüğümden oyun firmasına yazdım fakat onlarda çare bulamadılar.
*CPU Kullanımı=%50 civarı Sıcaklık= 50-60 civarı.
-Benchmarkta gördüğüm FPS 250 300 arasıydı fakat benim fpsm oyunun başlangıcı 600 FPS baseden çıkınca 400 FPS'ye koridora gelince 300'e adamlar koridora geldiğinde 270'e milyonlar geldiğinde ise 240'a düşüyor, en sonunda fight başlayınca 170 ile 190 arası FPS alıyorum oyun sonlarına doğru 130'a düşüyor. Fakat eğitim modunda FPS m yeterince yüksek.

Son düzenleme:
Bu sistemde ortalama olarak zaten yüksek ayarlarda 280-350FPS arası oluyor. Ek olarak GeForce Experience'tan oyunu optimize etmeni önermem, şahsen kendi yaptığım ayarlarla GTA 5'te 100FPS alırken GeForce Experience'tan oyunu optimize ettikten sonra 50-60'a düşmüştü.

Bu sistemde ortalama olarak zaten yüksek ayarlarda 280-350FPS arası oluyor. Ek olarak GeForce Experience'tan oyunu optimize etmeni önermem, şahsen kendi yaptığım ayarlarla GTA 5'te 100FPS alırken GeForce Experience'tan oyunu optimize ettikten sonra 50-60'a düşmüştü.
Zaten 280-359 alsam iyi fakat oyunun kalan 25 dakikasında 130 190 arası alıyorum.

Geri
Yukarı