RTX 3060 sistem oyunlarda 30 FPS alıyor

İşletim sistemi
Windows 10

LuciferMss

Decapat
Daha fazla  
Merhaba RTX 3060 ve i7 gen11 bilgisayarım var. Yüksek FPS rahat oyun oynarken bir haftalığına şehir dışına gittim geldiğimde oyun oynamak istedim ve açtığımda oyunlarımın 30-20 FPS'den yukarı çıkmadığını fark ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geforce Experience uygulaması yüklüyse oyun içinde Alt+R tuşuna basıp GPU kullanımının genel olarak ne kadar olduğunu söyleyebilir misiniz? Ayrıca prize takıp oynuyorsunuz değil mi?
ekran kartı kullanımım yüksek sorunun sadece epic games oyunlarında gerçekleştiğini fark ettim
cihazım laptop değil belirtmeyi unutmuşum
ve sadece epic games oyunlarında bu sorunu yaşadığımı fark ettim

Cihazım laptop değil belirtmeyi unutmuşum

Arkadaşlar öyle bir yazıyor ki sanki RTX 3060 laptop özel :D oyun içinde alt+R tuşlarına basıp ekran görüntüsü alıp atabilir misiniz?

Arkadaşlar öyle bir yazıyor ki sanki RTX 3060 laptop özel :D oyun içinde alt+R tuşlarına basıp ekran görüntüsü alıp atabilir misiniz?
ilk ve ikinci fotoğraf watch dogs 2den ikinci fotoğraf borderlands 3ten. iki oyunuda nvidia geforce experience nin optimize ayarlarında açıyorum ve ikisinide epic games ten indirdim.
4. fotoğrafıda belki yardımcı olur diye yükledim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3 MB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    92,1 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    198,9 KB · Görüntüleme: 38
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
İlk ve ikinci fotoğraf Watch Dogs 2'den ikinci fotoğraf Borderlands 3'ten. İki oyunuda NVIDIA GeForce Experience'nin optimize ayarlarında açıyorum ve ikisini de Epic Games'ten indirdim.
4. fotoğrafıda belki yardımcı olur diye yükledim.

Oyunlar herhalde optimizasyonu kötü herhalde çünkü çok saçma değerler alıyorsun. Bende de RTX 3060 var ve sadece Minecraft 1.16.5'de her şeyi en sona kadar çektiğimde aynı olmuştu. Grafikleri azıcık düşürerek dener misin?

Oyunlar herhalde optimizasyonu kötü herhalde çünkü çok saçma değerler alıyorsun. Bende de RTX 3060 var ve sadece Minecraft 1.16.5'de her şeyi en sona kadar çektiğimde aynı olmuştu. Grafikleri azıcık düşürerek dener misin?

Dediğin gibi ayarları Ultra'dan yükseğe çektiğimde düzeldi mantıklı FPS değerleri gördüm fakat Full ayarlara geri çektiğimde aynı şey oldu eskiden Full ayarlarda oynanabilir FPS alıyordum düzelmiş sayılmaz sorun ne hala bilmiyorum.

Laptopsa şarja takılı olmadığında performans ayarları olabilir. Driver güncellemesi olabilir. Virüs olabilir. Harici ekran kartı kullanılıyor olabilir. Bunların hepsini kontrol et bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı