RTX 3060 sistemde FC 24 takılıyor

Enes Vargün

Centipat
Daha fazla  
Sistemim ve internetim iyi olmasına rağmen FIFA 23 ve 24'te hafif bir FPS takılması yaşıyorum. 4-5 saniyelik takılmalar oluyor ve o saniyeler içerisinde oyun devam ediyor. Arkadan ses geliyor. Daha sonra oyun bir anda hızlanıyor ve oyun o anda devam ettiği yere getiriyor. Bu saniyeler içerisinde çok fazla gol yedim ve 400 500 TL verdiğim oyunda böyle bir salaklık yaşamak da ayrıca sinir bozuyor. Konsolum PS4'ün eski konsolu ama kendisi gayet güzel çalışıyor. problemin ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. FIFA 24'ü Epic Games, FIFA 23'ü ise Steam üzerinden aldım ve tam olarak aynı sorunu 2 oyunda da yaşıyorum. Aynı sorunu yaşayan veya çözümünü bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.
RTX 3060
i7 11. nesil
16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim ve internetim iyi olmasına rağmen FIFA 23 ve 24'te hafif bir FPS takılması yaşıyorum. 4-5 saniyelik takılmalar oluyor ve o saniyeler içerisinde oyun devam ediyor. Arkadan ses geliyor. Daha sonra oyun bir anda hızlanıyor ve oyun o anda devam ettiği yere getiriyor. Bu saniyeler içerisinde çok fazla gol yedim ve 400 500 TL verdiğim oyunda böyle bir salaklık yaşamak da ayrıca sinir bozuyor. Konsolum PS4'ün eski konsolu ama kendisi gayet güzel çalışıyor. Problemin ondan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. FIFA 24'ü Epic Games, FIFA 23'ü ise Steam üzerinden aldım ve tam olarak aynı sorunu 2 oyunda da yaşıyorum. Aynı sorunu yaşayan veya çözümünü bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.
RTX 3060
i7 11. nesil
16 GB RAM

Offline durumda aynı sorun devam ediyor mu?
Eğer offline da sorun yok Online da sorun yaşıyorsanız ben bufferbloat sorunu yaşadığınız düşünüyorum.
İki oyun bende de var. İkisinde de böyle bir sorunum yok. 3050 Ti R5 6600H ile en yüksek ayarlarda oynuyorum. Sabit 60FPS alıyorum.
Eğer offlineda da aynı sorun varsa oyun ayarlarından dikey eşitlemeyle veya FPS sınırlaması seçeneği varsa onunla FPS'yi sınırlamanızı öneririm. Sanırım ilk bende de sorun olmuştu bu şekilde düzeltmiştim.

Offline durumda aynı sorun devam ediyor mu?
Eğer offline da sorun yok Online da sorun yaşıyorsanız ben bufferbloat sorunu yaşadığınız düşünüyorum.
İki oyun bende de var. İkisinde de böyle bir sorunum yok. 3050 Ti R5 6600H ile en yüksek ayarlarda oynuyorum. Sabit 60FPS alıyorum.
Eğer offlineda da aynı sorun varsa oyun ayarlarından dikey eşitlemeyle veya FPS sınırlaması seçeneği varsa onunla FPS'yi sınırlamanızı öneririm. Sanırım ilk bende de sorun olmuştu bu şekilde düzeltmiştim.

Offiline da denemedim hiç bugün deneyip geri dönüş yaparım, teşekkürler.

Geri
Yukarı