RTX 3060 sistemde Red Dead Redemption 2 kasıyor

lightzone

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.
Geçen aylarda Red Dead Redemption 2 satın aldım. İndikten sonra ayarları yaptım ve oynamaya başladım. Oyunda bir sıkıntı yoktu ve sabit 45-50 FPS alıyordum ta ki bazı nedenlerden dolayı format atana kadar. Format attıktan sonra oyunu tekrar indirdim ve geçen sefer yaptığım ayarların aynısını yaptım fakat oyun aşırı kasıyor. Örneğin ormanda 15 FPS falan alıyorum. Kendi sistemimle optimize ayar videoları izledim, aynı ayarları yaptım fakat yine de kasıyor. İsteyene yaptığım grafik ayarlarını detaylıca atabilirim. Yardım ederseniz çok memnun olurum.

Sistemim:
RTX 3060 6 GB.
Ryzen 7 5800H 3.20 GHz.
8 GB RAM DDR4.
Bu arada laptop kullanıyorum.

Tek kanal 1x8 8.00 RAM kullanıyorsunuz sanırım ondan kaynaklanıyor büyük ihtimalle, en kısa zamanda çift kanal 2x8 16.00 GB yapın. Bir de MSI Afterburner ile oyun içi ölçüm yapıp fotoğraf atın. Sıcaklıklar yüksek olabilir.
Arkadaş formattan önce sorun yaşamıyormuş hocam.

Tek kanal 1x8 8.00 RAM kullanıyorsunuz sanırım ondan kaynaklanıyor büyük ihtimalle, en kısa zamanda çift kanal 2x8 16.00 GB yapın. Bir de MSI Afterburner ile oyun içi ölçüm yapıp fotoğraf atın. Sıcaklıklar yüksek olabilir.
Yok 2x4 kullanıyorum. Yakın zamanda RAM yükseltmesi yapmayı düşünüyorum fakat format atmadan önce oynadığımda da 2x4 GB RAM ile oynuyordum.
Sıcaklık değeri oyun içinde 90 derece civarına çıkıyor fakat HP'de genellikle bu sorun var sanırım internetten baktığımda herkeste aynı değerler çıkıyor hemen hemen.

Formattan sonra ekran kartı sürücülerini kurduğunuza emin misiniz?
Evet,eminim.

Vulkan kullanıyorsanız DirectX12, DirectX12 kullanıyorsanız Vulkan yapıp deneyin hocam.
Vulkan kullanıyordum DİrectX12 yapıp denedim 11 fps'e düştü

Son düzenleme:
Neden hocam açıklayabilir misiniz?

Bu konuyu okuduğuna göre daha fazla yanlış bilgiyi yaymazsın artık.

Bu konuyu okuduğuna göre daha fazla yanlış bilgiyi yaymazsın artık.

Hayat bu her gün yeni şeyler öğreniyorum teşekkürler.

Yok 2x4 kullanıyorum. Yakın zamanda RAM yükseltmesi yapmayı düşünüyorum fakat format atmadan önce oynadığımda da 2x4 GB RAM ile oynuyordum.
Sıcaklık değeri oyun içinde 90 derece civarına çıkıyor fakat HP'de genellikle bu sorun var sanırım internetten baktığımda herkeste aynı değerler çıkıyor hemen hemen.

Evet,eminim.

Vulkan kullanıyordum DİrectX12 yapıp denedim 11 fps'e düştü
Evet benim de elime bir HP laptop geçmişti çok ısınıyordu. Termal macun bakımı yapılabilir hocam.

90 derecede thermal throttling oluyorsa sorun ondan olabilir ancak formattan önce oynayabiliyor olmanızı yine açıklamaz. Bence oyunu RTX3060 ile değil de Radeon Graphics ile çalıştırıyor sisteminiz.

90 derecede thermal throttling oluyorsa sorun ondan olabilir ancak formattan önce oynayabiliyor olmanızı yine açıklamaz. Bence oyunu RTX3060 ile değil de Radeon Graphics ile çalıştırıyor sisteminiz.
Yok RTX 3060 ile çalışıyor, grafik ayarlarından seçmiştim.

Evet benim de elime bir HP laptop geçmişti çok ısınıyordu. Termal macun bakımı yapılabilir hocam.
Termal macun işini düşüneceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı