RTX 3060 sistemde Valorant FPS düşüklügü

YellowRaven

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
480GB m.2 SSD
Ekran kartı
Asus RTX 3060 8GB
Ben yeni bir PC dizdim. İnternette Valorant gameplay videoları izliyorum, benim sistemimden daha yuksek FPS alıyor.
Sistemim:
Intel i3 12400F
ASUS RTX 3060 8 GB
16 GB RAM DDR4
480 GB M.2 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yeni bir PC dizdim. İnternette Valorant gameplay videoları izliyorum, benim sistemimden daha yuksek FPS alıyor.
Sistemim:
Intel i3 12400F
ASUS RTX 3060 8 GB
16 GB RAM DDR4
480 GB M.2 SSD
Aldığınız fps, ve düşüklük türü nedir? Örneğin, drop, flood, flop, bit düşmesi, kasma. İzlediğiniz kişiler büyük ihtimalle performans ayarları yapan kişilerdir. Siz de yapın.

Sistemim:
Intel i3 12400F
ASUS RTX 3060 8 GB
16 GB RAM DDR4
480 GB M.2 SSD

Hocam testler genelde sıfır ve en yüksek işlemcileri kullandığından %10 falan düşürün. Ayarları ayarlasanız dahi testler yanıltıcı olabiliyor. Bazı testler 3060'ı 3070'ten dahi güçlü gösterebilir yani. Ayrıca Valorant o kadar ağır bir oyun değil hocam. 250-300 alıyorsanız zaten ha 200 ha 300 çok değişmeyecektir Hz muhabbetinden dolayı.

Birader bak vallaha şu forumda şunu anlamıyorum. Tamam bak her şey iyi güzelde kaç FPS alıyorsun? Hangi ayarlarda? Hangi sıcaklıklarda? Hangi frenkanslarda?

170-250 arası gameplay videolarında 300 yüksek ayarlarda (düşürünce cok bir fark olmuyor ayarlarda GPU sıcaklıgı 55 CPU sıcaklıgı 52

Hocam testler genelde sıfır ve en yüksek işlemcileri kullandığından %10 falan düşürün. Ayarları ayarlasanız dahi testler yanıltıcı olabiliyor. Bazı testler 3060'ı 3070'ten dahi güçlü gösterebilir yani. Ayrıca Valorant o kadar ağır bir oyun değil hocam. 250-300 alıyorsanız zaten ha 200 ha 300 çok değişmeyecektir Hz muhabbetinden dolayı.

Tamam teşekkür ederim. Monitörüm 240Hz.

Aldığınız FPS, ve düşüklük türü nedir? Örneğin, drop, flood, flop, bit düşmesi, kasma. İzlediğiniz kişiler büyük ihtimalle performans ayarları yapan kişilerdir. Siz de yapın.

Performans ayarı yapmayı deniyeceğim.

Hepsini yaptımda bir şey değişmedi önerisi olan var mı daha.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı