RTX 3060 sistemde Valorant'ta düşük GPU kullanımı

VINBOM

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşım Zotac RTX 3060 AMP White Edition aldı ama Valorant'ta 150 FPS'leri zar zor geçiyor. Çoğu zaman altında kalıyor. 144 Hz monitörün hiçbir anlamı kalmıyor. Ekran kartı kullanımı %30-40'larda geziyor. Bunu artırmanın yolu yok mu? PUBG'de de aynı sorun var. Düşük ayarlarda 120-130 FPS yüksek ayarlarda da 120-130 FPS.

Son düzenleyen: Moderatör:
@VINBOM kullanımlara fazla takılıyorsun. Bu da benim kendi kaydettiğim video bunda da işlemci ve ekran kartı kullanımı öyle %90 falan değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@VINBOM kullanımlara fazla takılıyorsun. Bu da benim kendi kaydettiğim video bunda da işlemci ve ekran kartı kullanımı öyle %90 falan değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam açıkçası kendi sistemime o kadar takmıyorum da adam 3060 aldı. Valorant'ta 144 FPS'i geçemeyince tekrar yazayım dedim. Belki artırmayı bilen vardır.

RAM'ler çift kanal ama geçen birinin dediğine göre frekansları tutmuyor. İkisi de aynı model ama birini Türkiye'den aldım diğerini Amerika'dan. RAM'ler 3200Mhz.
Eğer ramlerin frekansları aynı değilse çift kanal olarak çalışmaz hocam. Fps'inizi ramlerinizi değiştirerek arttırabilirsiniz.

@VINBOM dediğim gibi bu ekran kartıyla alakalı değil. Aynı sistemde 5500 XT 8 GB kullanıyordum aldığım FPS yine aynıydı. 6600 XT ile aralarında 2 kat fark var normalde. İşlemcinin ne kadar FPS çıkarabildiği önemli burada. Valorant için ekran kartı aldıysa yazık olmuş.

Eğer ramlerin frekansları aynı değilse çift kanal olarak çalışmaz hocam. Fps'inizi ramlerinizi değiştirerek arttırabilirsiniz.
Hocam anlamadığım olay şu iki RAM'de aynı model. Corsair Vengeance 2x8 RAM aldım Amerika'dan. İçlerinden biri bozuk çıktı. Onun yerine Türkiye'den 8GB aynı modelden aldım taktım ama CPUZ'den baktığımda frekansları farklı gözüküyor.
@VINBOM dediğim gibi bu ekran kartıyla alakalı değil. Aynı sistemde 5500 XT 8 GB kullanıyordum aldığım FPS yine aynıydı. 6600 XT ile aralarında 2 kat fark var normalde. İşlemcinin ne kadar FPS çıkarabildiği önemli burada. Valorant için ekran kartı aldıysa yazık olmuş.
Anladık hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı